Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам 2-in1 Lenovo Yoga 7 14ARB7 - AMD 6800U / 16 GB RAM / 512GB SSD

Статус
Затворена за нови мислења.

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.905
1.241
Futurelakimens додаде нов оглас:

Продавам 2-in1 Lenovo Yoga 7 14ARB7 - AMD 6800U / 16 GB RAM / 512GB SSD - Проценка

Го продавам лаптопот од насловот, има гаранција од Анхоч уште 20 месеци.

Стандард доаѓа со Windows 11 Home, но имам купено лиценца за Windows 11 Pro.

Океј е за гејминг и одличен за работа.

Видете го целиот оглас...
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.766
5.665
Не си пишал за најважното, резолуција, IPS/OLED, nits, Wh батерија. Зошто тоа е половина од вредноста на лаптопот.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.905
1.241
Не си пишал за најважното, резолуција, IPS/OLED, nits, Wh батерија. Зошто тоа е половина од вредноста на лаптопот.
Мислев дека модел бројот е доволно ама изглеа може да има варијација во спецификации.

Еве ги спецификациите, ќе го едитирам и огласот. Простете за лошиот превод :D

Процесор - AMD Ryzen 7 6800U
Графика - Интегрирана AMD Radeon 680M Графика
Рам - 16GB LPDDR5-6400
Простор - 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe
Читач на Картички - Читач на microSD картички
Звучници - Стерео звучници, 2W x2 (вуфери), 2W x2 (твитери), оптимизирани со Dolby Atmos
Камера - FHD 1080p + Infrared со приватен затвор
Микрофон - 2x
Батерија - Интегрирана 71Wh
Максимален живот на Батеријата - MobileMark 2018@200nits: 15 часа
Локално видео (1080p) репродукција@150nits: 17 часа"
Напојување - 65W USB-C (3-пинов)

Екран - 14" 2.2K (2240x1400) IPS 300nits Сјаен, 100% sRGB, Dolby Vision, Ниска Сина Светлина, Стакло, Допир
Екран на допир - 10-точковен Multi-touch
Тастатура - Backlight
Третман на Површината - Алуминиумска CNC
Материјал на Кутијата - Алуминиум
Пенкало - Lenovo Stylus
Тежина - 1.45 кг

WLAN + Bluetooth - Wi-Fi 6E, 11ax 2x2 + BT5.1
Стандардни Порти - "1x HDMI 2.0
1x USB4 40Gbps (поддршка за пренос на податоци, Power Delivery 3.0 и DisplayPort 1.4a)
1x 3.5mm
1x USB 3.2 Gen 1
1x Читач на microSD картички
1x USB 3.2 Gen 2

Сигурносен Чип - Firmware TPM 2.0
Приватен затвор на камерата
IR камера за Windows Hello
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно