• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам 2 десктоп пц

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
538
516
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 8GB
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
HP KU-0316
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Pc1
Cpu:Intel i5 6400 2.7ghz
M-board:Gigabyte H170M-HD3
Ram:8gb ddr3 1600mhz Crucial
Gpu:Nvidia Gtx1050ti 4gb Gddr5
SSD:Kingston 120gb
Hdd:Western digital 500gb
Psu:Atrix 600w
Case:Zalman Z12
Case Fun:120mm Rgb
Cena:16.000
Pc2
Cpu:Intel I5 4440 3.10ghz
M-board:Gigabyte H81m-DS2 Lga 1150
Ram:8gb ddr3 1600mhz HyperX Savage
Gpu:Sapphire RADEON R9 270x 2gb ddr5
Ssd:Kingston a400 120gb
Hdd:500Gb Toshiba
Psu:Cooler master 450w
Extra Cooler:120mm Zalman
Case:Logic k3
Cena:14.000

Компјутерите не се делат на делови, идат само комплет
Праќам по карго.
 

Атачменти

  • Ја почнал/а темата
  • #2

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
538
516
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 8GB
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
HP KU-0316
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Na pc br2 se dodava gtx 1050ti msi gaming x, cenata ostanuva ista.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
538
516
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 8GB
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
HP KU-0316
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Kluc, prodadeni nadvor od forum.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,647
Мислења
822,393
Членови
28,283
Најнов член
MilMil1998
На врв Дно