• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам 1070 8gb Xtreme Gaming

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
88
66
Продавам 1070 8gb Xtreme Gaming

Купена половна пред 6 месеци од познаник кој што графичката ја користел за гејминг. користена за гејминг и лајт дизајн.

Сменета паста и термални падови пред 6 месеци од негова страна. Не грее, не брчат кулери, никој пат не се случило да се замрзне слика или да се рестартира компјутерот, нема никаква маана.

Естетски изгледа преубаво :)


Цената е 29000 денари, можна е замена за послаба со ваша доплата.

Искрено не би ја продал да не бев во волку тежок период од животот. Презадоволен сум од нејзиниот перформанс.

После работа ќе прикачам и слики од графичката
 

Атачменти

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,890
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно