• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продавале бебе на интернет

Sampion

Баниран/a
18 февруари 2008
181
1
www.diandjelo.tripod.com
Портпаролот на полицијата во баварскиот град Крумбах, Петер Хибер, рекол дека бебето им било предадено на социјалните служби од регионот, иако 23-годишната мајка тврдела дека сето тоа било само шега.

Властите започнале истрага за можната трговија со бебиња против мајката и 24-годишниот татко, но не им го открила идентитетот. Го нудам моето ново бебе на продажба, бидејќи е многу гласно. Се работи за машко дете, долго 70 сантиметри и може да се користи за чување во количка – пишувало во понудата на “И-беј“.

Никој не се обидел да го купи детенцето за два часа и триесет минути колку што траела понудата пред “И-беј“ да ја избрише. Од страна не претставници на интернет страната и било асистирано на полицијата во пронаоѓањето на родителите. Неколку луѓе кои ја виделе понудата, исто така ја алармирале полицијата за лудата понуда за продажба на сопственото бебе.

Izvor:www.komarec.com.mk

13042008084dc3.jpg
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
бооооооожееее.. Што нема да видиш по интернет..
No Comment!
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Sekakov narod... glejte go samo bebevo kakvo e cakanko (slatko), kako mu svetkaat ochinjata i da go prodava. Bozeeeeeeeeee prosti im, ne znaat sto pravat. :lut2:
 
V

Vendetta-88

Гостин
А што има тука толку чудно? И кој знае дали се ова е вистина или не и ако е кој се причините поради кој бебето го ставиле на продажба на ebay. Али она што е чудно е како можи некој (што вероватно е повозрасен поради то што тврди дека е вработен) да се занимава со отварање теми од типот на оваа (и од типот на "Американец преку оглас си ја продава сопругата" или "Мобилен телефон направен од дрво" а мислам дека и темата за Dima Bilan дека бил геј беше од него) А уште поинтересен ќе бројот на коментари за оваа тема.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
@Sampion
Ти да не се познаваш лично со бебето или неговите родители? Од кај ја најде оваа слика? :muahaha:
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
So bebeto se znam od koga se rodi inace e Sin mi Diandjelo :)) :))

LOL

Ти да не му правиш бесплатна реклама, па да го продадеш за подобра цена, го испофалија колку е слатко и убаво :))
j/k

Да е живо и здраво, и не го експонирај во вакви глупи теми :)
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Глупава, во смисол дека содржината не е прикладна да го покажеш своето дете во истата ;) Како што кажа @AMD Fan во лош контекст ја стави сликата...
 
V

Vendetta-88

Гостин
Jas ne mislam deka temata e do tolku glupava inace, toa mozes da go proveris i na slednite web-strani:

www.enter.net.mk

www.idividi.com.mk

www.on.net.mk

www.zolta.com.mk mislam se dolvni ovie strai a mozebi temata ja ima i na drugite web-strani :rolleyes:

А кој рече дека овие страници не се глупави? :) Поентата е да се користи off-topic делот повеќе за работи што не засегаат лично, а искрено речено ме заболе за некој со сакал да го продаде бебето преку интернет.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Ne Ne mu zameruvam na AMD toj mi e dobar drugar :bravo:

Нема што да ми замеруваш. Јас никаде не реков дека темата е глупава и слично. Пред да реплицираш прочитај го мојот пост и размисли што сум сакал да кажам.
Јас реков дека не би требало сликата од твојот син да ја ставаш во контекст со ваква вест. Каква врска има сликата од твојот син со веста за продавањето на бебето на интернет? :rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.272
Мислења
920.365
Членови
32.934
Огласи
1.074
Најнов член
Persej10
На врв Дно