1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено - ASUS Xonar D2X

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Costigan_Jr, 17 Март 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,832
  3,948
  5 Јули 2013
  asus-son2.jpg

  АSUS Xonar D2X 7.1 PCI-E

  Детални информации тука


  Во одлична состојба, 100% функционална. Купена е од член на форумов, користена 3 години. Се продава бидејќи ќе купувам засебен музички систем и немам потреба од звучна карта.

  Цена - 3000 денари. Фиксна цена.

  Исто така на продажба SOUND BLASTER X-FI TITANIUM PCIe 7.1
   
  Последна промена: 26 Јуни 2019
  На Luxell, Garfield', Lazarko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  542
  664
  21 ноември 2010
  Машко
  D2x ли е? пошто оваа на сликиве е D2/PM , на PCI слот.Да не се збуни некој.
  Иначе одлична картица, ја имам со години и сеуште ја користам D2/PM. Во амц околу 10ина илјади памтам беа кога излегоа, така да по мене реална ти е ценава.
  Не ми се ни прави апгрејд на пц ради неа :), пошто нема нешто избор на плoчи за 8-9 генeрација интел со PCI (освен една асус во сет што ја гледам)
   
  На Lazarko и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,832
  3,948
  5 Јули 2013
 4. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,832
  3,948
  5 Јули 2013
  цена по договор
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,832
  3,948
  5 Јули 2013
  резервирана за член од форумов
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,832
  3,948
  5 Јули 2013
  продадена. клуч
   
  Последна промена: 24 Јули 2019
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...