1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

???Procistuvane na video???

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од filipvselena, 9 Мај 2007.

 1. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,799
  76
  7 Април 2007
  Znae li nekoj nekoe programce za procistuvane na slikata od klipovi?Imam edni klipovi i slikata e losa pa sakam so nekoj program slikata da ja podobram nekako da ja filtriram da bide normalna da moze da se gleda!Koj znae neka pise.Pozdrav:D
   
 2. direktor.e

  direktor.e
  Intern

  608
  4
  6 Април 2007
  Toa postoi samo vo CSI :) Ako izvorniot klip (originalot) e los, distorziran ili so zrna, nepostoi teoretska moznost da se sredi. Moze da se koregira balans na boja, brightness, contrast i sl karakteristiki.
  A ako gresam, siguren sum deka ima mnogu luge sto bo platile za takvo nesto...i jas sum megju niv
   
 3. Angel

  Angel
  Intern

  314
  25
  21 Април 2007
  FFD show

  Probaj so ffd show, megutoa se sto moze da se napravi se epten mail korekcii koi za osteteni materijali ne pomagaat mnogu. ffd show e realtime, a ako sakas da go rendash so korekcii, probaj so avid media composer
   
 4. sonic

  sonic
  Intern

  529
  5
  13 ноември 2007
  ima mnogu nacini zavisi kakva e slikata.Probaj so After effects da napravis nekoja korekcija.
   
 5. vasildb

  vasildb
  Intern

  209
  6
  17 Април 2007
  Imaa napraveno takvo nesto na Tehnicki Fakultet Skopje. Samo za sliki bese a ne za celo video.
   
 6. sonic

  sonic
  Intern

  529
  5
  13 ноември 2007
  да , за видео е многу потешко и нема шанси да изгледа перфектно а идентично со оригиналното видео... сепак големи екипи можат да постигнт добар резултат.
   
Слични теми
 1. Juraga
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  933
 2. mitash
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  846
 3. cek
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  667
 4. gorgiev
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  3,057
 5. mdN
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  576
Вчитување...

Сподели

Вчитување...