1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Процесори

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Gose007, 5 Февруари 2009.

 1. Gose007

  Gose007
  Intern

  3
  0
  5 Февруари 2009
  Imam proektna zadaca na tema 32 bitni mikroprocesori i mi trea pomos.Blagodaram odn
   
 2. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  162
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  pisi sto ti treba okolu niv objasni ja malce temava so imas sto ti treba
   
 3. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,345
  1,013
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
 4. Gose007

  Gose007
  Intern

  3
  0
  5 Февруари 2009
  Mi treba pomos okolu slednive mikroprocesori:
  Inetl 80468
  Intel Pentium
  Intel Pentium II
  Intel Pentium III
  Intel Pentium IV
  Blagodaram odnapred
   
 5. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Дали со ова сакаш да кажеш “напишете ми проектна задача на тема 32 битни микропроцесори“? Напиши до кај си стигнал и ќе помогнеме кој што можеме :).

  Иначе, добро ти напиша @Taurus, на википедија има буквално се :)
   
 6. Gose007

  Gose007
  Intern

  3
  0
  5 Февруари 2009
  Mi trebaat malku poopsirni podatoci za mikroprocesorot intel 80486 ja go najdov smo ova
  Процесорот 80486 е наредниот процесор на Интел кој е двапати побрз од 386-ката. Тој е првиот процесор со над милион транзистори, и не доведува до некои поголеми промени.Овој процесор итсто како 386-ката мозе да работи во “виртуален” режим.
  a za ostanatite imam.blagodaram odnapred
   
 7. Fico

  Fico
  Intern

  251
  14
  9 Март 2008
  http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_80486

  Не знам што повеќе би ти требало од википедија:ermm:
  А ако бараш на македонски некој готов текст - малце потешко
   
 8. StenmarC

  StenmarC
  Intern

  716
  13
  16 Април 2007
  Eве ти една скратена верзија од мојата матурска :) Имаш хронолошко подредување со спецификации.

  Уживај и потруди се во иднина. Ако јас успеав во 2002ра година да најдам на нет за ова, мора да можеш и ти ДЕНЕС.

  http://rapidshare.com/files/195890732/Istoriski_Razvoj_na_Intel_Mikroprocesori.doc.html
   

Сподели

Вчитување...