• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Процесори Intel 4-th Gen LGA1150

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам повеќе процесори од 4-та генерација:

1) Core i7 4790 = 7700 денари
2) Core i7 4770 = 7200 денари
3) Core i5 4570 = 4000 денари

075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
I7 веќе нема

Core i5 4570 = 4000 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Донесена поголема количина на Core i5 4gen процесори. На продажба:

1) Core i5 4570 = 3800 денари
2) Core i5 4460s = 3500 денари

Цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #4

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба:

1) Core i5 4570 = 3500 денари
2) Core i5 4460s = 3200 денари

Цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба:

1) Core i5 4590 = 3500 денари
1) Core i5 4570 = 3200 денари

Цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #7

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Донесена количина на i5 процесори.

1) Core i5 4670 = 3700 денари
2) Core i5 4670S = 3600 денари
3) Core i5 4590 = 3500 денари
4) Core i5 4570 = 3400 денари
5) Core i5 4460 = 3300 денари
6) Core i5 4440 = 3200 денари

Цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Oстанати:

1) Core i5 4690K = 4300 денари
2) Core i5 4670S = 3600 денари
3) Core i5 4590 = 3400 денари
4) Core i5 4570 = 3300 денари

Цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #9

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На располагање:

3) Core i5 4590 = 3400 денари
4) Core i5 4570 = 3300 денари
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #10

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Донесена нова количина на процесори, намалени цени:

1) Core i7 4770 = 5500 денари
2) Core i5 4690K = 4000 денари
3) Core i5 4670 = 3500 денари
4) Core i5 4590 = 3200 денари
5) Core i5 4570 = 3000 денари

075 437-061, Kирил
Цените се фиксни
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Намалени цени!!!

1) Core i5 4690K = 3800 денари
2) Core i5 4670 = 3300 денари
3) Core i5 4590 = 3000 денари
4) Core i5 4570 = 2800 денари

075 437-061, Kирил
Цените се фиксни
 

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
480
83
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Би сакал да го резервирам I5 4690K, јас имам I5 4440S па ако си заинтересиран за замена и да доплатам или би го купил ако е можно уште денес, благодарам.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
1) Core i5 4670 = 3300 денари
2) Core i5 4590 = 3000 денари
3) Core i5 4570 = 2800 денари

075 437-061, Kирил
Цените се фиксни
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,351
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно