• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Процесори AMD Ryzen 5000

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,991
15,887
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Нареднава недела(среда 30.12.2020) очекувам пратка од процесори AMD Ryzen 5000 и тоа:

1) AMD Ryzen 5600X BOX = 22500 денари
2) AMD Ryzen 5800X BOX = 31000 денари

Гаранција 3 години
Цените се фиксни
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,991
15,887
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Пристигната пратката процрсори. Процрсори има додека не се продадат! :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,991
15,887
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба останати 27 х 5600X + 6 x 5800X

За 2 недели очекувам и 5900X
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,991
15,887
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Нова тура донесена:
1) AMD Ryzen 5600X BOX = 22500 денари
2) AMD Ryzen 5800X BOX = 31000 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,991
15,887
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Обнова:
1) AMD Ryzen 5600X BOX = 21000 денари
2) AMD Ryzen 5800X BOX = 30500 денари
3) AMD Ryzen 5900X BOX = 40500 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,991
15,887
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Мало понижење:
1) AMD Ryzen 5600X BOX = 20500 денари
2) AMD Ryzen 5800X BOX = 30000 денари
3) AMD Ryzen 5900X BOX = 40500 денари
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,081
Мислења
838,010
Членови
28,994
Најнов член
backA
На врв Дно