1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Процесор Intel Core i5-3470 Ivy Bridge Quad-Core 3.2GHz + 4Gb DDR3 1600MHz

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CyberTm, 28 oктомври 2017.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  443
  122
  21 ноември 2009
  Машко
  Продавам користени, половни, без гаранција, процесор Intel Core i5 (трета генерација) и меморија Hynix 4Gb DDR3 1600Mhz. Деловите се потполно исправни, донесени од странство.

  Intel Core i5-3470 Ivy Bridge Quad-Core 3.2GHz (3.6GHz Turbo Boost) LGA 1155 /
  Hynix 4Gb DDR3 1600Mhz

  Цена: 6000 ден. комплет
  +
  Бесплатна достава за Скопје, а можно е достава и низ цела Македонија
   
 2. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  443
  122
  21 ноември 2009
  Машко
  процесорот резервиран за утре, останува меморијата.
  Цена 1200ден.
   
 3. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  443
  122
  21 ноември 2009
  Машко
  Меморијата е продадена
  Останува процесорот на продажба
  Цена 5000ден
   
 4. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  443
  122
  21 ноември 2009
  Машко
  Цена 4900ден
   
  На neso225 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  443
  122
  21 ноември 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...