• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Процес за создавање на вебсајт

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.946
www.iwmnetwork.com
Нека ме дополни некој слободно, јас ке се обидам да наведам неколку точки кои секој кој развива еден веб сајт треба да ги почитува.

1. Одлучете ја целта на сајтот. За што постои и за што ке се користи?
2. Идентификувајте и опишете го таргет маркетот
3. Дизајнирајте го квалитетно сајтот, графиките
4. Создадете лесна навигација
5. Одлучете се на квалитетна содржина
6. Извршете тестови на сајтот (ова за вас може да го направи некој пријател, дајте му го линкот и следете ги неговите акции)
7. Објавете го сајтот и субмитирајте го во соодветни директориуми и пребарувачи
8. Посматрајте го сајтот од блиску првите месец дена, следете го движењето на посетителите и оценете колку ефективно ја завршувате Вашата цел (првата точка)
9. По посматрањето, подобрите ги грешките
10. Откако ке се осигурате дека имате квалитетен веб сајт, потрошете време на маркетинг (доколку немате финансии за платен маркетинг, секогаш има алтернативи)
11. Знајте каде се наоѓата на листите на пребарувачите и бидете сигурни дека сте извршиле добра SEO, ако не сте, сторете го тоа
12. Следете ги технологиите кои секојдневно излегуваат и обидете се да ги вметнете оние кои ви одговараат
 

vj_vip

Intern
17 април 2007
83
0
Се убаво, но можело да наведеш малку постручни постапки.

BtW:Како можам да вметнам клучни зборови да ми го рангира google погоре.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.946
www.iwmnetwork.com
Се убаво, но можело да наведеш малку постручни постапки.

BtW:Како можам да вметнам клучни зборови да ми го рангира google погоре.

Тоа веќе е друга тема, ова е малку погенерално. Отвори нова тема за тоа прашање.
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1.089
563
delicon.mk
BtW:Како можам да вметнам клучни зборови да ми го рангира google погоре.

Разгледај ја темата. Има доста добри објаснувања.

@ D, одлична тема :bravo:

кога ќе имам повеќе време ќе дополнам уште нешто.

:bravo:
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Надополнување: не користете nulled software, подобро користете бесплатен одколку таков. Особено важи ова за форумите !

D, добар пост ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.573
Членови
31.490
Огласи
25
Најнов член
julioschneider
На врв Дно