• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Проценка за ССД, Принтер и Handheld

  • Ја почнал/а темата
  • #1

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
506
638
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Здраво дечки.
Ве молам за проценка на следниве предмети, кој понатаму би оделе на продажба:
1. 256GB SSD Toshiba NVMe модел THNSN526GPUK, користено околу 3 години, извадено од лаптоп Alienware R4. Слики:
ssd.jpg ssd error.png sdd sentinel.png ssd benchmark.png ssd info.png

2. Datalogic Elf Handheld https://www.datalogic.com/upload/marketlit/datasheets/DS-ELF-EN.pdf
Datalogic all.jpg Datalogic back.jpg Datalogic front.jpg

3. Brother принтер PocketJet 673, Wireless конекција (работи со iOS) - PJ673 | MobilePrintersLabelers | By Brother
Принтерот доага со целосно пакување, хартија, приклучок за кола, папка. Слики:
iOS Brother front.jpg iOS Brother Back.jpg Brother bundle 2.jpg Brother bundle.jpg

Поздрав
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,284
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно