• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Проценка за Ryzen7 3700X, TUF X470 Plus gaming, 2x8gb Hyper X 3200mh RGB

 • Ја почнал/а темата
 • #1

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
88
59
Ќе ве молам за проценка за следниве компоненти,

Ryzen 7 3700x
TUF Gaming X470 plus
Ram hyperX predator 2x8gb 3200mh RGB

Гаранција немам, фрлени се.
Компонентите се користени речиси две години, од лето господово 2019.

Се продаваат бидејќи сакам апгрејд за нешто подобро.

Благодарам однапред
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,267
2,880
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Ryzen 7 3700x - 12k - 13.5k (ако е сосе кулер). 15к се наоѓаат со гаранција
TUF Gaming X470 plus - 3500
Рам - 4000

Ако ги најдеш гаранциите, додај плус 10 - 15 посто.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,712
11,032
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Од ова појако здравје, немој да ми кажеш на Интел дека ќе одиш :ROFLMAO:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
88
59
Сепак нема да иде на продажба,
По се изгледа има проблем за набавка на нови компоненти.
Ќе почекам да набавам нови па потоа ќе одат овие на продажба
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,021
Членови
29,644
Најнов член
vxlkovski
На врв Дно