• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Проценка за PC

DACIA

Gaining Experience
5 јули 2015
99
128
DACIA додаде нов оглас:

Проценка за PC - Проценка

Ми треба проценка за пц-во
CPU: Intel core I3 8100 истечена гаранција
VGA: Asus dual RX 580 4gb, купена од @gOJDO во 2019, исчистена и нова паста
MOBO: H310m-D истечена гаранција
PSU: MasterWaTT Lite 600w истечена гаранција
RAM: 2x8, од кои едниот е 2400(kingston fury), другиот 2666(kingston predator) - двата со гаранција до 2024

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.163
Мислења
894.916
Членови
31.879
Огласи
341
Најнов член
Дарко Булдиоски
На врв Дно