1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка за изработка на андроид апликација

Дискусија во форумот 'Програмирање на мобилни платформи' започната од Daskalo, 6 Декември 2013.

 1. Daskalo

  Daskalo
  Intern

  3
  0
  6 Декември 2013
  Машко
  Здраво, треба да изработам веб сервис + андроид апликација. Станува збор за e-commerce решение и функционалностите би се состоеле од:
  прикачување на ексел документ
  импорт на производите
  креирање на веб сервис (најава на корисници, пребарување на производи, додавање на нарачки...итн)
  андроид апликација која треба да го користи веб сервисот опишан погоре, односно: треба да се пребаруваат производите, да се гледаат детали за производот, кошничка...итн

  спрема описот напишан погоре ми треба проценка колку би можел да наплатам за еден ваков проект?
   
 2. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,344
  1,010
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  (број на саати на изработка) x (твоја вредност за 1 саат работа) = цена на апликација
  Јас секогаш вака пресметувам цена на што и да работам.
   
  На bogev4eboy и Daskalo им се допаѓа ова.
 3. Daskalo

  Daskalo
  Intern

  3
  0
  6 Декември 2013
  Машко
  Ти благодарам, на крајот сепак на овој начин ја оформив цената :)
   

Сподели

Вчитување...