1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Проценка: Z87, 4690K, 16Gb Hyperx Beast

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Astro, 11 Февруари 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,996
  8,122
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Најдраги,
  Ај ве молам една проценка на следнава машина:

  MB: Gigabyte Z87-HD3
  CPU: Intel i5-4690K (4.4GHz @ 1,195v)
  RAM: 2 x 8Gb Kingston HyperX Beast 2400MHz
  Tower: Thermaltake SViking без напојување, евентуално би можело да оди гратис.
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,304
  10,698
  23 Јануари 2008
  Манга
  На кој кулер го возиш ?
  MB: Gigabyte Z87-HD3 - 3000
  CPU: Intel i5-4690K (4.4GHz @ 1,195v) - 6000
  RAM: 2 x 8Gb Kingston HyperX Beast 2400MHz - 5500
  Tower: Thermaltake SViking - грдо е и за гратис :D
  ---------------------------------------
  Топтан 13500-14000
   
  enes.s1, Necromancer, gocetan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Guru

  3,201
  9,062
  23 oктомври 2012
  Машко
  Имаат стварчињава Г? Колку се стари?
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,996
  8,122
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Немаат. Гаранција. Купени се во Јануар 2016-та година. Меморијата е купена подоцна, доаѓа со 5 години гаранција ама ја немам гаранцијата. Иначе двата модула дојдоа како кит, тогаш мислам беа рекламирани како matched pairs, ако некому му значи,.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,056
  4,206
  4 ноември 2013
  Машко
  Процесорот би легнал во мојот PC како "баба во ковчег" :D
   
  Speedster, TylerMkD, Astro и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  131
  108
  8 oктомври 2016
  On: 14 илјади комплет.

  Off: Лего би ти ко будали шамар.

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
  На Astro и HardCorec им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,996
  8,122
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ко избеглица у напустеној кучи
   
  На stevo15 и HardCorec им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,304
  10,698
  23 Јануари 2008
  Манга
  И да не е пуста ќе ја испустат и напустат!
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,996
  8,122
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Се продава за 14.000 сосе куќиште и кулер.
   
  На Ребро и GGTT1 им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,996
  8,122
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Кулерот е Coolermaster Geminii S524 V2 високиот, што ја лади и меморијата. И тој оди заедно со конфигурацијата.

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,996
  8,122
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
Слични теми
 1. d0sada
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  774
 2. Astro
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,261
 3. gOJDO
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  867
 4. eX3v1l
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  610
 5. G4M3R

  Проценка 4690k+Z97 проценка

  G4M3R, 3 Март 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  645
Вчитување...

Сподели

Вчитување...