1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка/Продажба на сервери и опрема

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од boban984, 27 Мај 2020.

 1. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  79
  157
  5 Јули 2007
  За компонентите има основна спецификација(CPU, RAM, Storage), но ако некој сака детали, вклучени се и Service tag-ови што може да се искористат на следнава страна за повеќе технички карактеристики: Support | Dell Deutschland

  Component: Windows server 2016 Data Centre Power Edge R720
  CPU: 2.6 Xeon e5
  RAM: 192 GB
  Storage: 2x 146 GB SAS 15k
  Service tag: DBKSV22


  Component: Windows server 2016 Data Centre Power Edge R710
  CPU: 2.4 Xeon Westmere
  RAM: 64 GB
  Storage: 2x 250 GB 7.2k SATA
  Service tag: HJP435J

  Component: Storage – PowerVault MD3200I
  CPU: /
  RAM: /
  Storage:

  5x600 GB 15k
  2x3TB 7.2k
  3x2TB 7.2k
  12x450GB 15k
  Service tag:
  Unit 1: 65DSV22
  Unit 2: 19F435J


  Component: Switches: 2 x Dell PowerConnect 54 48

  Component: 1 x PowerConnect 28 24

  Component: UPS – Dell 1920V

  Component: UPS – 2x Socomec UPS

  Component: Dell rack – 42 unit

  Component: Patch cords for all components

  Component: 4x3550 IBM Servers
   
  На Alek7 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Nethervor
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  864
 2. SiPy`
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  843
 3. temelk4
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  769
 4. dimitars
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  358
 5. DelphiUser
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,478
Вчитување...

Сподели

Вчитување...