Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено проценка на хардвер

Статус
Затворена за нови мислења.

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
373
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
rippermkd додаде нов оглас:

проценка на хардвер - Проценка

здраво дечки, ми треба проценка на конфигурацијата, а ако не ви е товар и одделно на компонентите. во моментов конфигурацијата се користи во друго куќиште (lian li 011 dynamic mini) со custom водно ладење (1x360, 2x240 радијатори) оверклока до 4.9гхз стабилно, на 5гхз на НЕКОИ игри знае да заглави
i7-8700k
rog strix z370i gaming
2x8gb ddr4 3200mhz xpg gammix
coolermaster hyper 103
sharkoon QB one
rx6600xt sapphire pulse kupena vo septemri od neksio so garancija kutija itn...
bez napojuvanje

Видете го целиот оглас...
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
373
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
i7-8700k - 10k денари
rog strix z370i gaming - 6k денари
2x8gb ddr4 3200mhz xpg gammix - 4k денари
coolermaster hyper 103 - 500 денари
sharkoon QB one - 1700 денари
rx6600xt sapphire pulse - 29k денари
проценката ми одговара, тие нека бидат цените, ќе оставам некој ден, да видам што понуди ќе имам, преферирам комплетно да се даде, но може и на делови ако има повеќе заинтересирани
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
373
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
Мене ми ја проценија 6700xt 350-450евра. 6600xt се цени 29. Ok.
Продавам 6500 за 600е
кога ти велев замена со моја доплата, ти не па не... :)
проценката ми одговара, тие нека бидат цените, ќе оставам некој ден, да видам што понуди ќе имам, преферирам комплетно да се даде, но може и на делови ако има повеќе заинтересирани
se toptan 50 000mkd
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
2.105
2.957
i7-8700k - 10k денари
rog strix z370i gaming - 6k денари
2x8gb ddr4 3200mhz xpg gammix - 4k денари
coolermaster hyper 103 - 500 денари
sharkoon QB one - 1700 денари
rx6600xt sapphire pulse - 29k денари
Ќе можеш ли те молам да ми ја објасниш логиката зошто некој би инвестирал во 5 години стара платформа за двојно повисока цена?

i3 12100f кој нов е 100 евра е исто толку добар колку и i7 8700k а ти овој вториов го цениш 10000 денари?

Супер си е матичната, фино што е стрикс, ама речиси толку се нови матични со последни сокети, можност за надоградба со raptor lake и гаранција.

Моја проценка

i7-8700k - 4.5-5k денари
rog strix z370i gaming - 3-4к денари
rx 6600xt sapphire pulse - 23000 денари заради локалната гаранција
Со проценката на останатите компоненти се слагам.
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
2.105
2.957
Ќе можеш ли те молам да ми ја објасниш логиката зошто некој би инвестирал во 5 години стара платформа за двојно повисока цена?

i3 12100f кој нов е 100 евра е исто толку добар колку и i7 8700k а ти овој вториов го цениш 10000 денари?

Супер си е матичната, фино што е стрикс, ама речиси толку се нови матични со последни сокети, можност за надоградба со raptor lake и гаранција.

Моја проценка

i7-8700k - 4.5-5k денари
rog strix z370i gaming - 3-4к денари
rx 6600xt sapphire pulse - 23000 денари заради локалната гаранција
Со проценката на останатите компоненти се слагам.
За матичната се корегирав во избришаните мислења. Со оглед дека луѓе сакаат компактни куќишта, а нема голем избор од мене проценка од 5-5500денари
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
373
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
up!
i7-8700k - 10k денари
rog strix z370i gaming - 6k денари
2x8gb ddr4 3200mhz xpg gammix - 4k денари
coolermaster hyper 103 - 500 денари
sharkoon QB one - 1700 денари
rx6600xt sapphire pulse - 24k денари
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
373
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
bump, moze zamena za 3070ti (bez ram) 3080 za se' kako sto e sega, ili 3080ti (+1tb intel NVME i novo neotpakuvano deepcool DN550)
up!
i7-8700k - 10k денари
rog strix z370i gaming - 6k денари
2x8gb ddr4 3200mhz xpg gammix - 4k денари
coolermaster hyper 103 - 500 денари
sharkoon QB one - 1700 денари
rx6600xt sapphire pulse - 24k денари
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
373
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
7-8700k - 10k денари
rog strix z370i gaming - 6k денари
2x8gb ddr4 3200mhz xpg gammix - 4k денари, има гаранција
coolermaster hyper 103 - 500 денари
sharkoon QB one - 1700 денари
rx6600xt sapphire pulse - 20k денари има гаранција
ново неотпакувано DN500 deepcool без гаранција 2500мкд
комплет 44000мкд
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
373
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
може клуч, се отвори нова тема
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.133
Мислења
956.121
Членови
34.528
Огласи
2.330
Најнов член
someone23456789
На врв Дно