1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка на вифи антенна 15dbi

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од BlackOuttheWoRlD, 17 Август 2019.

Тагови:
 1. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Здраво другари
  Барам проценка на оваа антенна
  Tl-ant2415D 15dbi за прoдажба,некористена е,само проба е напрена со неа да ли работи waterproof е итн.
  Купена пред 1 или 2 год. Неможам да сетам околку 3000илјади и со кабел 400,несум сигурен документите од неа ги имам оставено дома,нежожам да ги најдам и имам и кабел за неа со rp-sma.
  Погрешка е купена бидејќи мислев дека беше силна за вифи но ја сакав
  Tl-ant2424B но је немаше никде на залиха во мк и испадна оваа да ја земам.
  Еве некои слики 20190817_123817.jpg Може да видите таму каде е издрцана од варкање додека сакавме да ја пробаме,но не пречи,и незнам колку струја и треба ја имам пробано на адаптер кинески сличен на alfa awus. за вифи и хотспот.
  Сликите ќе бидат прикачни за некои минути несака во фоурмоут да се уплоадираат.
  За антената ја има и у сетек сега проверив
  TP-LINK TL-ANT2415D 2.4GHz 15dBi Outdoor Omni-directional Antenna - Мрежни додатоци - Коментари, мислења и оценки - Најевтино.мк - Најевтино.мк

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  double dice roller
   
  Последна промена: 17 Август 2019
 2. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,551
  4 ноември 2013
  Машко
  1200-1500 (преку сила)
   
  На krema и BlackOuttheWoRlD им се допаѓа ова.
 3. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  710
  1,043
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  @Banjifiko Еве го, заинтересиран ? :)
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,980
  4,217
  28 oктомври 2008
  Заинтересиран не, но малку заинтригиран...;)
   
  Стап, Oktar, StefAngel и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,378
  3,699
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  A sosila 800ki
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,551
  4 ноември 2013
  Машко
  Па не би рекол :) се работи за Omni 15dBi...пред се треба на некој да му брка работа што тешко дека ке се најде таков јунак, а и да се најде не верувам дека ке му дадат повеке од 1200.
   
  На BlackOuttheWoRlD и Pane24 им се допаѓа ова.
 7. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Еве видео како изгледа од јт

  Ногу е голема..
   

Сподели

Вчитување...