1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка на стара конфигурација

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од HoLfElDeR, 17 Септември 2016.

Тагови:
 1. HoLfElDeR

  HoLfElDeR
  Gaining Experience

  145
  74
  13 oктомври 2010
  Имам стар десктоп комјутер, па ме интересира за колку би можел да го дададм
  Intel Pentium D 2.8Ghz
  2.5 gb ram
  Nvidia GeForce 9300GS
  160 gb HD
  DVD RW
  Foxconn матична
  Philips 170S Монитор
   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,099
  8,396
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Процесор: 300
  Матична: 500
  RAM DDR400: 300
  Geforce: 300
  Disk: 400
  DVD: 300
  Monitor: 800

  Оптан топтан кисело млеко: 50 евра
  Се тоа под услов да може да издржи барем 6 месеци работа.
   
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,015
  12,383
  23 Јануари 2008
  Манга
  Како може топтан да биде поскапо отколку на делови?

  Куќиште: 1600
  Монитор: 800-1000 во зависност од состојбата.
   
 4. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,439
  2,195
  4 Јули 2013
  Куќиште 2000, мoнитoр 800-1000

  Sent from my LG G2 mini
   

Сподели

Вчитување...