1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Проценка на рог лаптоп

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од turbiny, 4 Февруари 2018.

 1. turbiny

  turbiny
  Gaining Experience

  166
  77
  20 Декември 2016
  Машко
  Оди во продажба замена за графички ;)

  Asus rog g751j
  I7
  16gb
  256gb ssd
  1tb hdd
  980m
  Seuste pod garancija


  N56 via jailbroken Monarch
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,051
  3,019
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Za kolku graficki go trampas ?
   
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
 4. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
  970 ili 980 grafika, po spec trreba da e so 970, i stavi nekoja slika da vidime kozmetika kakov e
   
 5. turbiny

  turbiny
  Gaining Experience

  166
  77
  20 Декември 2016
  Машко
  980m gpu
  I7 4720hq
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  N56 via jailbroken Monarch
   
  На kjosmofon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,051
  3,019
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Eve ti za trampa . Biraj koja sakas :)
   

  Прикачени датотеки:

 7. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
  Ќе се корегирам, сега видов на нет во спецификации дека чудово има Thunderbolt port и е 17.3
  Нова проценка 650-700 евра
   
  На Yoshimitsu му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,819
  3,893
  5 Јули 2013
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,423
  11,001
  23 Јануари 2008
  Манга
  850~1000 eur во зависност од колку време е експлоатиран и во каква состојба е батеријата.
   
  На Yoshimitsu и Zippo им се допаѓа ова.
 10. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  763
  697
  27 Април 2010
  Машко
  Јас мислам од 1200 до 1400 евра зависно колку е користен и колку маста му е вадена нормално како што кажа @gOJDO
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,423
  11,001
  23 Јануари 2008
  Манга
  Да не забегуваме! За 1500 евра се купува ганц нов и побрз Asus ROG лаптоп со понови генерации на и побрзи процесор, графичка карта и SSD.
  ASUS GL703VM-EE095T
  Ако е џилитка сочуван реално тој лаптоп вреди 1000, ако е експлоатиран помалку.
   
  На Yoshimitsu и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 12. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  763
  697
  27 Април 2010
  Машко
  Извини @gOJDO морав и јас прв пат малце сарказам и инает да терам на форумов еднаш и јас да треснам нешто затоа што сега јас мојов лаптоп што е во потпис без ссдто да го огласам нема да дадат повеќе од 60 илјади денари, а е да речеме пример 20 пати појак од овој на огласот али сепак ова е форум секој си има право да каже што сака реална цена на лаптопот му е од 500 евра до 600 преку сила ради ссдто што е ставено.... и тоа е капакот колку сака нека е сочуван и се кога 4та генерација на процесор е и графичка која веќе си го има испеано своето.Но ова е само мое мислење јас како и секогаш сум калимеро секаде дали сум во право или не џабе е :) :p :D

  Така да се извинувам ако некој сум налутил али мора и јас еднаш да се издувам цениве си вриштат.
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 13. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  308
  362
  10 oктомври 2011
  Машко
  Мојата проценка исто така е во рангот околу 550-600 евра. Лаптопот беше на акција во АМЦ лани во периодот околу НГ (цената беше 58000), слични (исти) лаптопи беа понудени на форумот за 52000 (нови, со гаранција), така што логично е да има опаѓање на цената.
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,423
  11,001
  23 Јануари 2008
  Манга
  @DemoUser не гледам кој лаптоп го имаш, т.е. не ти се глеа потписот
  @NanoCell Во заблуда ќе да си. Некој друг си гледал.
   
 15. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  696
  687
  22 Април 2013
  Машко
  20 пати?
  Не се секирај, верувај не ти е еднаш :p
  Назад во реалниот свет, овој лаптоп вреди 50-60К(а колку ќе понудат или за колку би се продадел тоа е друго), сеуште под гаранција, уште членот да дополни информации за тоа во каква состојба е лаптопот, колку е користен и уште колку има гаранција.
   
  Последна промена: 5 Февруари 2018
 16. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  601
  1,424
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
 17. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  308
  362
  10 oктомври 2011
  Машко
  @gOJDO Го купив лаптопот за мојата сестра, така што сум прилично сигурен во тоа што го споменав.

  @turbiny Дали би можел да додефинираш колку време е преостаната гаранцијата, што би овозможило попрецизна проценка ? Исто така оваа серија знае да има проблеми со пластиката во левиот долен ќош (под тастатурата). Те молам потврди дали има некакви козметички оштетувања.
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  364
  495
  2 Септември 2012
  Машко
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,423
  11,001
  23 Јануари 2008
  Манга
  Jас сепак сум убеден дека си во заблуда и дека не си купил таков лаптоп за 58000 пред година и кусур. Но ако грешам, би сакал да видам испратница/фактура со спецификации и цена.
   
  Последна промена: 5 Февруари 2018
  Zippo, iface и на Jovan2389 им се допаѓа ова.
 20. iface

  iface
  Gaining Experience

  93
  119
  9 Септември 2011
  Машко
  Ова го најдов на фб на амц. Може ќе ви помогне.
  April 8, 2016 LINK
  ПРОМОЦИЈА на Asus ROG лаптопи во АМЦ
  Republic of Gamers - за вистинска потреба од моќ

  Супер цени за лаптопи кои ја поседуваат вистинската моќ и се наменети за заљубениците во видео игрите кои сакаат бескомпромисни перформанси, но и за професионалците кои покрај перформансите бараат и ефикасно и тивко ладење кои овозможуваат долготрајна и стабилна работа под најголеми оптеретувања.

  Промотивни модели се:

  Asus GL552VW-CN211D - ТОП ЦЕНА 51.990 ден

  15.6" FHD LED, 1920x1080p
  Intel Core i7-6700HQ
  8 GB DDR4 RAM
  1000 GB HDD
  nVidia GeForce GTX960M - 2GB
  802.11ac, USB 3.1(Type C), BT
  DVDRW, HD Webcam

  Asus GL752VW-T4255D - ТОП ЦЕНА 59.990 ден
  17.3" FHD LED, 1920x1080p
  Intel Core i7-6700HQ
  8 GB DDR4 RAM
  1000 GB HDD + 128 GB SSD
  nVidia GeForce GTX960M - 4GB
  802.11ac, USB 3.1(Type C), BT
  DVDRW, HD Webcam

  Asus G752VY-GC100D - 99.990 ден
  17.3" FHD LED, 1920x1080p
  Intel Core i7-6700HQ
  8 GB DD4 RAM
  1000 GB HDD
  nVidia GeForce GTX980M - 4GB
  802.11ac, USB 3.1(Type C), BT
  DVDRW, HD Webcam
   
  На Yoshimitsu, Speedster, Zippo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. turbiny

  turbiny
  Gaining Experience

  166
  77
  20 Декември 2016
  Машко
  70000den

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]


  N56 via jailbroken Monarch
   
Слични теми
 1. AlexDGreat
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,134
 2. wack0
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  617
 3. Mayson
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,105
Вчитување...

Сподели

Вчитување...