Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проценка на MacBook Pro (15-inch, Mid 2015)

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Имам можност да купам половен лаптоп : MacBook Pro (15-inch, 2015), послабата верзија со следните спецификации :
Processor
2.2GHz
2.2GHz quad-core Intel Core i7 processor (Turbo Boost up to 3.4GHz) with 6MB shared L3 cache
Configurable to 2.5GHz quad-core Intel Core i7 (Turbo Boost up to 3.7GHz) with 6MB shared L3 cache or 2.8GHz quad-core Intel Core i7 (Turbo Boost up to 4.0GHz) with 6MB shared L3 cache.
Storage1
2.2GHz - 256GB
256GB PCIe-based flash storage
Configurable to 512GB or 1TB flash storage.
Graphics and Video Support
Intel Iris Pro Graphics
2.2GHz - 256GB
Intel Iris Pro Graphics

Користен околу 5 години како службен лаптоп, целосно исправен, со нормални знаци од користење, без некои естетски оштетувања, со ОК состојба на батерија.

Не сум некој фан на овие Apple, па не би знаел колку да понудам, затоа ве молам за проценка.
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Фала другари за коментарите погоре. Можам да заклучам дека од 300-350 евра би била фер цена, ќе известам ако го земам.
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Купен е за 300 евра, кој сака нека честита.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.342
Членови
35.396
Најнов член
AceOFspades
На врв Дно