Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проценка на конфигурација

daggerone1108

Intern
15 март 2024
1
3
Здраво на сите!
Се надевам дека точно сум поставил тема, сакам да продадам конфигурацијава но незнам по која цена да продадам? Некој за помош?
Фала однапред
MB:MSI H1410M PRO LGA1200
CPU:Intel core I5-10400F 2.9GHz
RAM:2x Kingston HyperX 8GB 3200MHz (Вкупно 16GB ram)
GPU:Gigabyte GTX 1660 SUPER OC Edition 6GB
PSU Deepcool 600W 80plus Bronze
SSD: M.2 Kingston A400 240GB
HDD: 1TB Toshiba
Monitor: Philips 273V FHD 75Hz (1920x1080)
PC case: ATX Genesis Titan 750
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.792
Мислења
969.387
Членови
35.182
Огласи
2.801
Најнов член
bunce
На врв Дно