Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Проценка на конфигурација

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.282
1.025
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
462
881
CPU - 12000
Motherboard - 5500
Ram - 4000
Cooler - 3800
GPU - 23500
Case - 2500
PSU - 3000
NVM - 2x1000 = 2000
Комплет = 56500, би рекол +- 5-10% на овие цени во зависност колку бргу сакаш да се продаде. Мислам дека поголеми шанси имаш да ги продадеш побргу акоја разделиш конфигурацијава.
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.282
1.025
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Деловите идат на продажба посебно и комплет.

MB: Asus Rog Strix B450-F Gaming II - 5000 мкд
CPU: Ryzen 9 3900X 12c/24t - 12000 мкд
RAM: Kingston DDR4 32GB (4x8GB) 3200Mhz - 4500 мкд
COOLER: Dark Rock Pro 4 - 3500 мкд
GPU: MSI RTX 3080 Ventus - 28000 мкд
CASE: CM HAF 922 - 2500 мкд
PSU: CM 850W Silent Pro M2 - 3000 мкд
NVME: 256GB Samsung Evo Plus - 1500 мкд
NVME: 256GB Samsung Evo - 1500 мкд

Топтан цена 59000 мкд
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.282
1.025
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.354
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно