• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Проценка на конфигурација

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Tozo8

Gaining Experience
3 декември 2016
54
181
Дечки ако може проценка за следниве компоненти кој што во моментот ги користам во PC, Најверојатно ке правам надградба деновиве.

CPU - Intel Core I5-3470
MB - Gigabyte GA-Z77-D3H
Cooler - Cooler Master V8
2 x 4GB Kingston Hyper X Blue DDR3 1333 mHZ
2 x 4GB Kingston Hyper X Blue DDR3 1866 mHZ
MSata Samsung 32GB кој што ке оди поклон :)
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,558
10,786
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
CPU - 2500
ploca - 1800
cooler - 1000
2 x RAM = 1500
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,427
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
CPU - Intel Core I5-3470 = 2500
MB - Gigabyte GA-Z77-D3H = 3000
Cooler - Cooler Master V8 = 1700
2 x 4GB Kingston Hyper X Blue DDR3 1333 mHZ = 2x 900
2 x 4GB Kingston Hyper X Blue DDR3 1866 mHZ = 2x 1000
MSata Samsung 32GB кој што ке оди поклон :) = 200
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Tozo8

Gaining Experience
3 декември 2016
54
181
Еве и слика од компонентите :) Заборавив да напоменам доаѓа и звучна карта Asus Xonar D1 :)


IMG_20210302_082931.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Tozo8

Gaining Experience
3 декември 2016
54
181
Останати за продажба

CPU - Intel Core I5-3470 - 2000 денари
DIMM 4GB DDR3 1600Mhz Kingston CL9 Hyper X Genesis 2 парчиња - 1600 денари двете

Слика од Рам меморијата IMG_20210325_082349.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Tozo8

Gaining Experience
3 декември 2016
54
181
Рам меморијата продадена на @igor_igor :)

Останати за продажба
CPU - Intel Core I5-3470 - 2000 денари
Cooler Master V8 со Deepcool UF 120 1500rpm Ultra Silent со можност само за Intel сокет. Цена 1000 денари.

Слики во прилог IMG_20210330_161840.jpg IMG_20210330_161859.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Tozo8

Gaining Experience
3 декември 2016
54
181
Кулерот продаден на @iface . :)
Останат процесорот
CPU - Intel Core I5-3470 - 2000 денари
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,956
Членови
29,325
Најнов член
VirtualMechanic
На врв Дно