Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Проценка на делови

Статус
Затворена за нови мислења.

TheGamerTeacher

Gaining Experience
9 декември 2016
397
450
Скопје, Ѓорче Петров
www.twitch.tv
TheGamerTeacher додаде нов оглас:

Проценка на делови - Проценка

Дојде време да се оформува цена (и мислење дали воопшто вреди да се замарам со продажба) на "антикава" шо ја користам секојдневно. Би било супер ако ми помогните околу проценка.
Станува збор за следните делови:

i7 4790k (никогаш не е оверклокуван, после месец-два е ставено релативно добро ладење, така што можи да се кажи дека не е "силуван")

Kingston HyperX Fury 2x8 1866mHz ddr3 ram.

Gigabyte Z97M-DS3H


cooler master nepton 240M AIO
ладење...

Видете го целиот оглас...
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.302
14.433
i7-4790k - реална цена 2500 денари ама интересен е колекционерски, би рекол 4500. Над тоа е тотален нонсенс некој да го купува
Z97M-DS3H - 2000
DDR3 - 2500
 

Ron0n

Gaining Experience
18 ноември 2010
115
230
Ron0n's setup  
Processor & Cooler
Core i9 10900K @ 5.3Ghz + Noctua NH-D15
Motherboard
MSI MAG Z490 Tomahawk
Storage
1TB Samsung 970 Pro NVMe + 8TB IronWolf Pro
PSU
Corsair HX1200
RAM
HyperX - 64GB DDR4 (4 x 16)
Video card
ASUS GTX 1080Ti
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
CMStorm TriggerZ - MX Brown
Audio
Razer Nari Wireless Headphones, Altec Lansing 2.1
Monitor
Samsung 27" S27D590, 2xPhillips 22" 225B
Јас сум заинтересиран за плочата. Одма носам 2000 :)
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
742
483
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-12400F
Motherboard
ASUS PRIME B660M-A D4
Storage
SAMSUNG 500GB SSD 970 EVO Plus M.2 + Western Digital 4TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston HyperX FURY™ 32GB
Video card
ASUS Dual GeForce RTX™ 3050 OC Edition 8GB
Case
Cooler Master K350
OS
Windows 11 Pro x64
Јас сум заинтересиран за CPU. Одма носам 50 €
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.498
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно