Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Проценка на делови/конфигурација

Статус
Затворена за нови мислења.

bogdan.j

Gaining Experience
16 февруари 2018
142
400
Гостивар
ntpmk.net
bogdan.j додаде нов оглас:

Проценка на делови/конфигурација - Проценка

Конфигурација дома си ја користев за виртуелки и играње. Сега си нарачав нов Dell Vostro за новата околина што ќе ја билдам, па логично ова веќе не ми треба.

Ако може проценка по компоненти или сите заедно, кому како му е полесно, за да формирам цена.

Матична: Asus P9X79 Deluxe LGA2011, quad-channel memory
Процесор: Core i7 3820 3.8 GHz
Кулер: Cooler Master (не знам точен модел е, ништо special, не треба проценка), free of charge ако оди комплет...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.367
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно