1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено проценка на делови (цел PC)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 6 Декември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  405
  192
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  ako moze procenka na delovive
  Ryzen 1400
  kingston Savage 2666Mhz CL13
  ASUS RX550 2gb garancija do 2021
  ASrock B450M nova, nekolku dena koristena so garancija od Neksio do 15.11.2021
  SAMA WRIST gaming novo, izvadeni "adressable" (obicni rgb diodi, 2 koi svetat vo razlicni boi i se stvara deka e iluzija deka e adresable, i stavena rgb led lenta
  samsung 850 evo 500GB, zagubena garancija ispisani 35TB, perfektna sostojba
  HDD 1TB samsung vo dobra sostojba
  3 RGB ventilatori, koristeni 5-6 meseci id-cooling
  pccooler ladnjak za so 120mm ventilator
  ssd-to odi posledno na prodazba.
   
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  405
  192
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  На PC_GAMER и it_boy им се допаѓа ова.
 3. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  455
  423
  14 Јануари 2016
  Машко
 4. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  405
  192
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  ramot e 2x8gb
   
 5. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  405
  192
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  najverojatno ramot e 4000 posto e 2x8gb
   
 6. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  405
  192
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  neka odi komplet za 24000, nemam napomenato deka ladnjakot e so 5 bakarni cevki, edna povekje od Coolermaster 212
   
  На dzunko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  405
  192
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 8. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  405
  192
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump! maticna procesor ram kombo 11000mkd (bez ladnjak)
   
  На Zabegann му/ѝ се допаѓа ова.
 9. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  405
  192
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  mali izmeni, cena novogodsna 26000
   
 10. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  405
  192
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  Ryzen 1400
  kingston Savage 2666Mhz CL13
  XFX RX580 4gb
  ASrock B450M nova, nekolku dena koristena so garancija od Neksio do 15.11.2021
  SAMA WRIST gaming novo, izvadeni "adressable" (obicni rgb diodi, 2 koi svetat vo razlicni boi i se stvara deka e iluzija deka e adresable, i stavena rgb led lenta
  samsung 850 evo 500GB, zagubena garancija ispisani 35TB, perfektna sostojba
  PSU NJOY 500w (ili 550 ne sum siguren)
  HDD 1TB samsung vo dobra sostojba
  3 RGB ventilatori, koristeni 5-6 meseci id-cooling pressure
  pccooler ladnjak za so 120mm ventilator


  bump! 25000
   
  Последна промена: 4 Јануари 2020
 11. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  405
  192
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...