Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Проценка на цела конфигурација - i7 4790 / H97 / GTX970 / 32GB

Статус
Затворена за нови мислења.

kikomir

Gaining Experience
30 јуни 2015
143
170
kikomir додаде нов оглас:

Проценка на цела конфигурација - i7 4790 / H97 / GTX970 / 32GB - Проценка

Здраво дечки, ве молам за проценка на конфигурацијава. Поради склапање нова, старата ќе иде на продажба. Нема да се дели на делови, ќе иде топтан или може посебно куќиште, посебно мониторот. Купена (и склопена) од ДД на времето, нема веќе гаранции но се е буквално како ново.

Спецификации:

CPU: i7 4790 (non-K)
GPU: Gigabyte GeForce GTX 970 4GB WINDFORCE OC
MB: Gigabyte H97-HD3
RAM: 4x8 GB DDR3 1866 MHz CL10 Kingston HyperX Fury Black
HDD: 3.5" 1TB Western Digital Caviar Blue 7200 RPM...

Видете го целиот оглас...
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.839
5.815
Skopje
CPU: i7 4790 (non-K) - 3000
GPU: Gigabyte GeForce GTX 970 4GB WINDFORCE OC - 4000
MB: Gigabyte H97-HD3 - 2000
RAM: 4x8 GB DDR3 1866 MHz CL10 Kingston HyperX Fury Black - 4000
HDD: 3.5" 1TB Western Digital Caviar Blue 7200 RPM WD10EZEX - 1000
SSD: 2.5" Samsung 850EVO 120GB SATA3 - 1000
Case: Cooler Master Storm Enforcer - 3000
PSU: Cooler Master GM series, 650W 80+ Bronze Modular - 2000

20000 денари + Monitor: Dell Ultrasharp 27" Black -(која година е моделов) 8000-14000
 

Bate Sase

Баниран/a
27 мај 2021
638
826
Недојдија
CPU: i7 4790 (non-K) = 3500 den
GPU: Gigabyte GTX 970 = 5000 den
MB: Gigabyte H97-HD3 = 2000 den
RAM: 4x8 GB DDR3 1866 = 3000 den
HDD: 3.5" 1TB WD Blue = 1000 den
SSD: 2.5" 850EVO 120GB = 1000 den
Case: Cooler Master Storm = 3000 den
PSU: CM GM, 650W 80+ B Mod = 2500 den
Monitor: Dell Ultrasharp 27" Black = нема доволно инфо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.110
Мислења
974.647
Членови
35.409
Најнов член
sendrit
На врв Дно