• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проценка: Asus ROG GL552J

pcdownside

Gaining Experience
31 јануари 2014
134
87
Скопје
pcdownside's setup  
Processor & Cooler
AMD FX8350 Noctua NH-D15
Motherboard
Asus CROSSHAIR V FORMULA-Z
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120GB + WD 1TB + WD 640GB + WD 320GB
PSU
Cooler Master M620
RAM
Kingston HyperX Beast (2*4gb) 8GB 1600MHz
Video card
ATI Sapphire 280x DUAL X
Case
Cooler Master Stacker 832
Mouse
CoolerMaster Storm Sentinel
Keyboard
Logitech G19
Monitor
ASUS VW222
OS
Windows 7
Здраво дечки, ќе ве молам за проценка на лаптопот Asus ROG GL552J:

CPU: Core i7-4720HQ
GPU: Nvidia 950M
RAM: 16GB (2x8GB DDR3)
Storage: 480GB Kingston SSD + Caddy 2.5"
DISPLAY: FullHD


Лаптопот е во добра состојба, тачпадот знае да подрипнива (излупен е малку), звучниците се малку тивки, беклитот на тастатурата работи, со компатибилен полнач и оргинал кутија.

Лаптопот е топ за секојдневна употреба, програми за работа (Maya, Photoshop, Ilustrator, Unity, SolidWorks) и по некоја игра плус
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,162
Мислења
879,410
Членови
30,796
Најнов член
Nuvectra Medical Reviews
На врв Дно