1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Проценка Ајфон 7+ 128ГБ Ред

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од it_boy, 15 oктомври 2019.

 1. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
  Барам Проценка за Iphone 7+ 128 GB Red Special Edition ,солидна состојба со многу мали гребнатинки од нормална употреба ,Battery Health 88% со оригинален адаптер и кабел без пакување земен од Америка (јас сум втор газда го зедов пред неколку дена ама испаднаја некој работи и добив можност да земам подобар ајфон ) со 2 маски и заштитно стакло Може замена за Ајфон Х или ХР со моја доплата,

  [​IMG] Гаранција - Нема
  [​IMG] Состојба на производот -Солидна со многу мали гребнатинки
  [​IMG] Кратка спецификација
  -Retina IPS LCD 5.5 inch
  -Apple A10
  -3GB RAM 128 GB Storage
  -2900Mah Battery
  -IOS 13.1.2
   

  Прикачени датотеки:

 2. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  593
  982
  16 Јануари 2016
  Машко
  Колку си го зел пред неколку дена толку објави го, ако не иде намалувај дур не го даеш...
   
  На bxxxn и it_boy им се допаѓа ова.
 3. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
  Го зедов за 21000 и ставив маска и заштитно стакло нови ,и заборававив да напоменам дека телефонот не е никогаш сервисиран!

  Нека оди на продажба за 20к
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,944
  27,613
  4 Септември 2008
 5. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
  Бамп! Доколку имате предлог за корекција на цената,слободно ПП
   
 6. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
  Продаден!
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...