1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Процена на ViewSonic монитор

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од draganamon, 1 ноември 2017.

 1. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  318
  443
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Ако може процена на мониторов:
  ViewSonic VX2253mh-LED
  21.5-inch 16:9 Super-Slim Full HD LED Monitor


  Купен од Нико (ако некој се сеќава на нив) Јануари 2014.
  Нема гаранција (истечена).
  Нема мртви пиксели, користен како втор екран за лаптоп, во просторија во која не се пуши (ако тоа значи нешто, приметив во други огласи ова се нагласува).

  Барам процена бидејки сакам да го заменам со поголем модел.

  VX2253mh-LED 21.5-inch 16:9 Super-Slim Full HD LED Monitor - LED Display


  Photo 11-1-17, 12 50 02.jpg

  Photo 11-1-17, 12 57 20.jpg

  Едит. Неам поима зошто последната слика е обратна. Никако не можам да ја исправам...
   
  Последна промена: 1 ноември 2017
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,172
  8,436
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  3000
   
  На Problemo и draganamon им се допаѓа ова.
 3. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  318
  376
  10 oктомври 2011
  Машко
  Јас би рекол и малку пониско од 3000, со оглед на тоа што е истечена гаранцијата. Размислувањето го оправдувам со тоа што за цена од 3000-4000 може да се купи бренд монитор (Dell и слично) со ограничена гаранција од 6 месеци (нема да наведувам линкови, бидејќи постов лесно може да се претвори во "продажба" и ќе биде некоректно кон огласувачот).
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...