• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

проблеми со хостинг

Статус
Затворена за нови мислења.

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
Се регистрирав на mkd.net, ги качив сите фајлови од мојот сајт преку file manager i кога отидов на мојата урл адреса ми пишуваше
Forbidden
You don't have permission to access / on this server.
Потоа се вратив пак во file manager и го преименував фајлот index.htm vo index.html и повторно отидов на мојата урл адреса.И успешно ми се прикажа сајтот,НО кога кликнав на линкот т.с. button-от "ПОЧЕТНА" за да ми се отвори почетната страна наместо таа ми се отвара почетната страна на mkd.net. Да не знае некој како можам да го решам овој проблем??
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Провери линкот дали ти е точен ... дај URL од сајтот,вака тешко дека некој ќе може да помогне. Најубаво контактирај support од мкд.нет .
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Според тоа што го прочитав ти немаш ставено линк за таа страна (Почетна),или пак ти е згрешен,кога ја нема страницата твоја на мкд.нет закачено,се појавува страната на мкд.нет.
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1.129
786
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Премисиите на дадотеките направи ги 755
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
И пиши со http:// а не со www мислам дека и ова има врска.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
А линкот на ПОЧЕТНА, го смена во index.html или остана .htm?
Провери си ги линковите?
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1.129
786
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
и со htm и со html треба да функцинира, пак ќе напоменам види ги премисиите на фаиловите дали се во ред
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Можеш да се обратиш во форумот за техничка подршка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.180
Членови
31.503
Огласи
34
Најнов член
IsabellaArchie
На врв Дно