• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problemi so wireless

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ruzica

Intern
5 јуни 2007
8
0
imam problem so wireless-ot na laptopot ne mozam da go aktiviram...ova e otkako go formatirav laptopt, inaku na laptopov mi pokazuva deka drajverite za wirelessot se instalirani no pak ne raboti neznam zosto:(Ve molam ako nekoj znea da mi objasni sto treb da podesam za da mozam da go aktiviram wirelessot
Odnapred Vi blagodaram

p.s. Imam OS Vista
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Во ај иди во Device Manager и види да не имаш некој жолт триаголник со извичник?
Види во tray доле кај саатот дали има опции од wireless-от. Провери да не треба да се притисне и таму Enable Radio ?
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Како тоа "вика" дека не е активиран? Нешто поконкретно?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Ruzica

Intern
5 јуни 2007
8
0
Во ај иди во Device Manager и види да не имаш некој жолт триаголник со извичник?
Види во tray доле кај саатот дали има опции од wireless-от. Провери да не треба да се притисне и таму Enable Radio ?
Vo device Manager nema nikakvi zolti triagolnici so izvicnik, sto znaci deka se e vo red...:(

Vaka koga go uklucuvam wireless-ot mi se pojavuva edno crveno krugce so kosa linija vo nego sto znaci deka ne e aktiviran wireless-ot...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,516
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно