• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problemi so wireless router

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ruzica

Intern
5 јуни 2007
8
0
Imam kupeno Wireless Broadband Router edimax br-6204wg i sakam da gi povram laptopot i PC za da mozam istovremeno da odam na net...no imam eden problemo za koj bi ve zamolila ako mozete da mi pomognete...Se raboti za toa sto mi gi odcituva dvata kompjuteri no ne mozam da odam na net nitu od edniot dokolku e priklucen ruterot:(
Ve molam ako mozete da mi pomognete
Odnapred Vi blagodaram
pozdrav
 

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
Сигурно не ти е добро конфигуриран рутерот. Како тоа мислиш ти ги одчитува? - Дали ги прикажува како конектирани на рутерот? Проверија дали ја имаш точно направено конекцијата! Не е работата само да го вклучиш рутерот. :ha:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Ruzica

Intern
5 јуни 2007
8
0
Сигурно не ти е добро конфигуриран рутерот. Како тоа мислиш ти ги одчитува? - Дали ги прикажува како конектирани на рутерот? Проверија дали ја имаш точно направено конекцијата! Не е работата само да го вклучиш рутерот. :ha:
Ок, се е во ред ги направив...сега можам да одам на нет од двата компјутери:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,120
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно