• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблеми со Virtual_Keys

VictorYovev

Intern
17 јануари 2018
7
11
Велес
Здраво на сите,
Пример имаме декларирано стринг
И сега ако корисникот држи шифт и внесува букви , сакам само буквите да се внесуваат во стрингот , но не дозволува поради шифтот . како да направам програмата да не го препознава шифтот или па некој друг пристап за овој проблем.

Благодарам :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.574
Членови
31.491
Огласи
25
Најнов член
Aleksandarst55
На врв Дно