1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблеми со Virtual_Keys

Дискусија во форумот 'Delphi // Kylix // Object Pascal' започната од VictorYovev, 19 Јануари 2018.

 1. VictorYovev

  VictorYovev
  Intern

  7
  11
  17 Јануари 2018
  Машко
  Student
  Здраво на сите,
  Пример имаме декларирано стринг
  И сега ако корисникот држи шифт и внесува букви , сакам само буквите да се внесуваат во стрингот , но не дозволува поради шифтот . како да направам програмата да не го препознава шифтот или па некој друг пристап за овој проблем.

  Благодарам :)
   
Слични теми
 1. Romanticen
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  833
 2. HijackHacker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,057
 3. Stane
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,570
 4. ekonomist
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,400
 5. Sukhoi
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,507
Вчитување...

Сподели

Вчитување...