• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

problemi so usb

  • Ја почнал/а темата
  • #1

JacKass

Intern
2 октомври 2008
10
0
vo skoro vreme mojot pc ne prima ne registrira nikakov usb ured
ne mozam ni telefonot da go povrzam ni mp4 ni aparat ve molam za pomos :D
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
330
Скенирај од вируси, може некој вирус ти ги избришал драјверите за усб. Ако тоа не помогне, направи Repair на Windows-от, али пробај прво со System Restore. Ако повторно не помогне, пробај со друг хард диск да се увериш дека оперативниот систем не ти прави проблеми.
 
1 октомври 2008
278
9
Можно е и усб портите да ти се изгорени .. има два или три осигурача на матичната плоча ,мериги со униметар дали се исправни ако не се стави кратко спојник на нив:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,000
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно