• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблеми со УСБ

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Вака, еден другар има големи проблеми со УСБњата на компјутерот.

Проблемот е следен:
УСБ драјвери има, и до пред некое време работеа и со инсталирање на дравнери за графичка, нагло престанаа да ги препознаваат мемориите. Блутут работеше, али мобилен телефон или МП3 несака.
Истото е и на други компјутери.
По формат, истата приказна, али на пример Хард диск од 20 ГБ (надворешен) прифаќа.
До кабелот не е, пробано е тоа.
Ерори посебни нема, само дека не се препознаени.

Некаква солуција?
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,286
28,589
kalco.ru
Го конектираш и ништо не работи така?
И јас го имам истиот проблем со кабелчето од мобилноиот веќе подолго време и уште неможам да го решам
Се друго ми препознава супер али кабелчето нејќе
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Ја знам што му е, Расипано е :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
Истиот проблем кај мене со mp4, го има еден минут и после ерор фали некој драјвер, самото се исклучува, а не му требаат драјвери на xp.
али за се постои решение преинсталирај windows и не му се мисли, друго мислам дека нема.:p
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,679
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно