• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблеми со телеком рутер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hemicharot

Intern
29 ноември 2017
71
27
Skopje, Macedonia
Ја долго време си имам разни искуства со телеком, но ова досега е најчудно. Пред нешто 3-4 месеци ни донесоа нов рутер (speedport entry 2i) и сменија дсл линијата, нешто ни паѓаше интернетот многу, и нели треба да се намести SSID и password на вифито па се уклучив на 192.168.1.1, како секогаш, и како што ми кажаа кога беа тие од телеком. И се така си беше океј 2-3 месеци но после не ни можам да се логирам во рутерот со user-от и pass-от од задниот дел на рутерот, дури и ако го ресетирам фабрички. Ако имате решеније, фала, а и баш би сакал да знам дали имате слични вакви искуства
 

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
707
709
Ја долго време си имам разни искуства со телеком, но ова досега е најчудно. Пред нешто 3-4 месеци ни донесоа нов рутер (speedport entry 2i) и сменија дсл линијата, нешто ни паѓаше интернетот многу, и нели треба да се намести SSID и password на вифито па се уклучив на 192.168.1.1, како секогаш, и како што ми кажаа кога беа тие од телеком. И се така си беше океј 2-3 месеци но после не ни можам да се логирам во рутерот со user-от и pass-от од задниот дел на рутерот, дури и ако го ресетирам фабрички. Ако имате решеније, фала, а и баш би сакал да знам дали имате слични вакви искуства
Рутерот не е твој? На телеком е? Ќе се јавиш кај нив на телефонскиот број 080 012345. Имаат решение. Бесплатно.
 

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,399
1,472
127.0.0.1
petrov.mk
Сите интернет оператори во Мк имаат ремоут пристап до нивните рутери.
Ако имаш додавано твој приватен, не.
* Од проверени извори!
 
20 септември 2016
4
3
Дарко Крушјановски's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Motherboard
MSI B450M PRO-M3
Storage
WD Blue 500 GB + KingDian s280 240GB SSD
PSU
njoy Titan 600W
RAM
12 GB 2400 mhz
Video card
Gigabyte 1050 ti
Case
Sama inpower canty III
Mouse
Steelseries Rival 100
Keyboard
Genesis Thor 300
Audio
Sades A6 7.1 Surround
Monitor
BENQ XL2411Z 144Hz
OS
Window 10
Javi se vo telekom najpametno ke ti bidi
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,916
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно