Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблеми со Tapatalk

D

Администратор
31 март 2007
3.915
3.993
www.iwmnetwork.com
Поради DDoS нападите, Cloudflare и останатата заштита што беше имплементирана, се јавија проблеми со Tapatalk интеграцијата.
Сега сето тоа треба да е надминато.

Плс потврда од оние што користат Tapatalk
 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
1.098
1.604
mviktors's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600X & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
1TB 970 Evo + Samsung SSD 500gb + WD10EZEX 1TB
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
EVGA GeForce RTX 3070 Ti FTW3 ULTRA
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
Logitech G305
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 11 x64
Поради DDoS нападите, Cloudflare и останатата заштита што беше имплементирана, се јавија проблеми со Tapatalk интеграцијата.
Сега сето тоа треба да е надминато.

Плс потврда од оние што користат Tapatalk
Пробано, Tapatalk функционира, од таму пишувам.
На ИТ.мк апликацијата најверојатно ќе и треба малку време, истата нотификација за погрешна лозинка ја вади.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.405
13.293
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Мене не ми е . :cautious: Ја гледаше само искешираната содржина до јули некаде и не вчитуваше ништо ново. Го избришав форумот од Тапа и сега не може да го најде во search (и порано многу тешко го наоѓаше, сега никако). Кажете search string што работи.
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.421
6.596
Го пред кртко, морав по 10 пати у денот да се најавувам и да го барам форумот.
Баш ке видиме како ке тера вечер/утре.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

omegaRED

Adeptus Astartes
13 септември 2011
2.510
3.428
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2TB Samsung 970 EVO Plus, 1TB Silicon Power P34A80, 6TB WD Red + 2TB Toshiba
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX4090 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
Keychron Q3
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Треба да е средено и за пристапување преку TapaTalk од странство, или тој дел уште не е?

Моментално сум во Турција, на TapaTalk едвај го најдов форумот бидејќи ми го снема кога почнаа DDoS нападите - @Metuzalem барај целосно "forum.it.mk" - но јавува get_config грешка и/или кеширана содржина до Јуни.

Едит: Се одлогирав, сега не можам да се најавам, network error (login).
 
Последна промена:

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.405
13.293
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
- @Metuzalem барај целосно "forum.it.mk"
Фала, така го најде. Инаку пробував обратно, it.mk па форум и сите можни комбинации со спејсови место точки, споено, на кирилица/латиница... џабе беше.

И сега си работи одлично, колку што гледам.
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.077
4.608
Денес само ми побара барем едно 20 пути да се логирам. Ако го изгуби линкот онда вл3гување само преку нотификација, инаку не го наоѓа тогаш на срч, и нормално го нема на почеток во мои фолоунати форуми.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.421
6.596
Мене тоа ми го прави веќе месец дена на секое логирање. Секое вклучување го барав форумот(среќа преку нотификации побрзо е), се логирам па после здравје листам.
Засега, да не подречам, денес добро е.
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.421
6.596
4 дена не можам да се логирам, login error, user error,db и уште нз што...
Пробано и во МК и во странција.
 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
1.098
1.604
mviktors's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600X & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
1TB 970 Evo + Samsung SSD 500gb + WD10EZEX 1TB
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
EVGA GeForce RTX 3070 Ti FTW3 ULTRA
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
Logitech G305
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 11 x64
Ви стигаат нотификации од форумов на Tapatalk? Логиран од Chrome на телефон стигаат нотификации без проблем, на Tapatalk штама. Пробано од два телефона, иста ситуација.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
445
828
херцажа
Ви стигаат нотификации од форумов на Tapatalk? Логиран од Chrome на телефон стигаат нотификации без проблем, на Tapatalk штама. Пробано од два телефона, иста ситуација.
Ми стигаат нотификации од тапаталк на иос, ама сликите не работат, секоја аплоладирана слика во мислење на форумов ја дава broken ..
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.077
4.608
Ви стигаат нотификации од форумов на Tapatalk? Логиран од Chrome на телефон стигаат нотификации без проблем, на Tapatalk штама. Пробано од два телефона, иста ситуација.
Денес нема ниедна нотификација, изгледа пак сј**але нешто у Тапаток, не ќе им е првпат. Пред некој ден ми стигаа нотификации, ама кога ќе влезам у апликација нема ни една у унреад. Катастрофа се на темава.
 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
1.098
1.604
mviktors's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600X & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
1TB 970 Evo + Samsung SSD 500gb + WD10EZEX 1TB
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
EVGA GeForce RTX 3070 Ti FTW3 ULTRA
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
Logitech G305
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 11 x64
Денес нема ниедна нотификација, изгледа пак сј**але нешто у Тапаток, не ќе им е првпат. Пред некој ден ми стигаа нотификации, ама кога ќе влезам у апликација нема ни една у унреад. Катастрофа се на темава.
Последна нотификација во апликацијата ми е од 1 јуни. По кратко гуглгање глеам дека не сум единствениот и баш од тој ден и на други корисници им се десило истово. Крш јеботе ја мислев до тој Д-Досадниот било ама и Тапаток се крш.

EDIT: Најдено привремено решение со постарата верзија на апликацијата - 8.8.25(1722). Ми се појавија последниве две реплики од темата. Пуштете еден лајк да видам дали функционира и Push notifications :)
 
Последна промена:

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.400
1.685
orgrimar
јас не можам да се логирам од ни 1 апликација од мобилен, само од браузер, ако продолжи вака го прогласувам форумот за умрено од мобилен уред
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.077
4.608
Последна нотификација во апликацијата ми е од 1 јуни. По кратко гуглгање глеам дека не сум единствениот и баш од тој ден и на други корисници им се десило истово. Крш јеботе ја мислев до тој Д-Досадниот било ама и Тапаток се крш.
Не ти треба гуглање, пази што се дешава на нивниот сапорт форум, само тоа се муабетите
caeccde5c249d1423c862042308d3012.jpg


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.261
12.098
Скопје
androgaming.com
јас не можам да се логирам од ни 1 апликација од мобилен, само од браузер, ако продолжи вака го прогласувам форумот за умрено од мобилен уред

Направи clear data на тапа, мора да проработи. Кај мене и кај други е ок.

@mviktors мене не ми стигаат од поодавна. А беше згодно кога има reply на теми што ги следиш.
 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
1.098
1.604
mviktors's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600X & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
1TB 970 Evo + Samsung SSD 500gb + WD10EZEX 1TB
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
EVGA GeForce RTX 3070 Ti FTW3 ULTRA
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
Logitech G305
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 11 x64
На постарата верзија што ја пишав барем се појавуваат новите нотификации во табот на апликацијата, ама абер нема од push.
 

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.400
1.685
orgrimar
Направи clear data на тапа, мора да проработи. Кај мене и кај други е ок.

@mviktors мене не ми стигаат од поодавна. А беше згодно кога има reply на теми што ги следиш.
погрешен пасворд дава на неколку апликации, пробано на 2-3 уреди
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.261
12.098
Скопје
androgaming.com
погрешен пасворд дава на неколку апликации, пробано на 2-3 уреди

Од МК IP адреса или странска?

Кога сум надвор од МК и мене не ми дава, ама се уклучувам на сопствен ВПН и онака.

Мислам дека captcha на cloudflare е проблемот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.127
Мислења
975.156
Членови
35.434
Најнов член
Ljupce Boshkov
На врв Дно