• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблеми со тапа-апликацијата

  • Ја почнал/а темата
  • #1

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,277
5,790
Мелмак
Од вчера имам проблеми со мобилната тапаток тапа апликација.

Не се отваташе (викаше немате пристап или слично), па потоа се отвори ама не работеше нешо ко шо треба, па рестартирав телефон и и требаше 3 минути дури да покрене и уште 3 минути вртење спинер за да го лоадира форумот.

Ете успеав да влезам ама се се лоадира ужасно бавно а и не работи ниеден линк споделен на форумот. Кликам на екстерни линкови не ги отвара.

Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
 
Еве моментално не можам од аппликацијата да влезам веќе 2 саати. Еве шо ми дава:

Screenshot_20200504-130940.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,277
5,790
Мелмак
Да се надоврзам пак на темава и се надевам ќе добијам некое инфо но апликацијава сериозно често има проблеми со лоадирање а и веќе месец дена не ми отвара слики на апликацијава.

Сите слики во темите се прикажани кп иконка од broken image и се лоадираат само еднаш можда од 100 пати коа ќе отворам тема.

А во листање на нови мислења во preview ги лоадира сликите (ќе закачам скринови во едит).

Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,277
5,790
Мелмак
Не можев ни да аплоадирам слики на едит ниту во оваа нова реплика (upload failed, need valid forum id). Ќе прикачам од компјутер подоцна.

Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација


ЕДИТ: еве

Screenshot_20200530-103423.jpg Screenshot_20200530-103446.jpg Screenshot_20200530-103758.jpg
 
Последна промена:

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,816
1,341
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Користи си и уплоадирај си од мобилен browser да те види госпот. Ни сум користел тапа за форуми нит па ќе почнам.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1,747
1,110
Јас не сум имал проблем со Тапаталк апликацијата, не сум видел ваква грешка.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,009
2,500
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Исчисти kеш меморија.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

mrkela2009

Gaining Experience
24 јануари 2010
201
200
Скопје
верзија 8.8.4 работи добро ,неколку верзии пред оваа знаеше таков ерор да даде ,барем за сликите

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,277
5,790
Мелмак
Три пати имав кеш чистено не помагаше. Али ете вечерва ја тестирав апликацијата без да чистам ништо и без да правам ништо различно и сеа е проблемот со преглед на сликите решен.

Не знам дали е решен и со аплоад ќе пробам ете сеа да постирам од мобилен тука со некоја слика прикачено за тест.

ЕДИТ: ништо еве сеа пак имам проблеми со лоадирање на слики и има проблеми со лоадирање на нови постови. Кругчето за лоадинг врти бесконечно и не се лоадираат нови постови.

Искрено проблеми имам веќе со недели, а пред тоа немав никогаш проблеми со тапа апликацијава за форум ИТ.мк

Стварно сум разочаран дека е вака нестабилна последно време и стварно почнува да ми смета.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,422
11,719
youtu.be
Нема шо друго, еве кај мене нема никаков проблем со отварање и аплоад на слики.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,124
3,631
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Лани на моменти знајше и кај мене да напрај тапата исто. Се префрлив на мобилна верзија, за по некое време (тотално неповрзано) да го ресетирам телефонот, и од тогаш наваму немам никаков проблем каков шо ти е опишан тебе сега.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,570
2,922
Дали некој друг од вчера еве и денес има проблем со Тапаток апликацијата ??? НИкаков пристап до форумов а и до други? Или нешто се сј**ало кај мене од наеднаш ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,440
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно