1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблеми со SE W910i

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од MusicFreak, 17 Јули 2009.

 1. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  Имам проблем со SensMe софтверот. Ми вели:
  Ако не знајте шо е SensMe
  И друго нешо, некогаш од арно стоење ми се рестартира. Помош ве молам

  ПС Препрајте го насловот од проблем во проблеми
   
 2. TheSpeedy

  TheSpeedy
  Intern

  279
  2
  4 Септември 2007
  И кај мене истото сра*е со W595 се губи на моменти и ја снемува позадината, па после пак се враќа како што бил наместен пред тоа..
  A со Sens Me не сум пробал ништо, ќе пробам наредниве денови па ако знам ќе пишам.
   
 3. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  Кај мене скроз се рестартира телефонот, не се менва само позадината
   
 4. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,068
  3 Декември 2008
  Машко
 5. TheSpeedy

  TheSpeedy
  Intern

  279
  2
  4 Септември 2007
  @MusicFreak
  Мислам дека тоа е баг некој и ова мобилниве се Made in Chinа, ми наликуваат на многу ефтина изработка(W595), a да и кај мене се рестартира тоталка. И тоа бара мрежи у сред 3 и 30 и знае да се приклучува самиот на нет, да се конектира,да си сурфа.. не знаеш шо се кинезиве ставиле внатре...
   
 6. lifehacker

  lifehacker
  Баниран/a

  391
  16
  24 Јануари 2009
  Пробајте да го флешовате . Ако сакате помош пишете со програми , фримверјови и такви мити работи . Поззз:cool:
   
 7. the.Escapist

  the.Escapist
  Intern

  266
  20
  21 Јануари 2009
  За SenseMe да работи, првин треба да се анализираат песните со Sony Ericsson Media Manager (сега наречен Media Go) па потоа да се префрлат на телефон.

  А за тоа дека се рестартира без причина, тоа е софтверски bug кој никогаш не е поправен.
   
 8. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  фала многу, сега ќе треба да го најдам УСБ-то негде низ куќа оти ми е потребно за да го инсталирам софтверот за РС. Јас мислев дека овој проблем е само кај мене т.е. на мојот телефон, не знаев дека на секој сони ериксон го има овај баг. Фала многу, сакав да му дам репутација на Џанкито но не можам, рачунај дека имаш добиено за овај пост
   
 9. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,068
  3 Декември 2008
  Машко
  MusicFreak уживај си.Тука сум за секој кој му треба помош. ;)
   
 10. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Никакво флешување направи update на софтверот од тука и би требало да се реши
   
 11. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  Велиш дека ќе функционира?
   
 12. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Да,ако е до софтверот(што најверојатно е чим така ти прави)овој Update ќе го реши проблемот.Процесот е брз и едноставен и нема потреба да се плашиш нешто да се заебе(единствено да снема струја) но тоа е многу мала веројатност.
   
 13. TheSpeedy

  TheSpeedy
  Intern

  279
  2
  4 Септември 2007
  A дали пак ќе ги изгубам програмите, игрите , сликите , контактите итн .. ако направам update ?
   
 14. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Нема :p
   
 15. the.Escapist

  the.Escapist
  Intern

  266
  20
  21 Јануари 2009
  Значи, ако не знајте не кажвајте, го имав истиот телефон до пред 3 дена, и можда едно десет пати го преинсталирав софтверот а телефонот не престана да се рестартира. Додека не извадат нов firmware update за џабе е.
   
 16. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  По препорачливо стави ги на мемориската и кога правиш апдејт извади ја,па кога завршиш може да ја вратиш
  Резултатите варираат,можеби кај тебе е друг проблем па резултатот е поинаков ако проблемот не се решил кај тебе тогаш не значи дека и кај другите нема да функционира.

  P.S Damn Update the phone
   
 17. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Во литро крв се кладам дека нема ништо да му се избрише нека фура така немора да префрла све во мемориската позз
   
 18. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  Добро де шоако ионака се ми е на мемориска, а за не е некој голем проблем да се извади

  ЕДИТ: сега треба да побарам еден другар за да ми дај УСБ за телефоно, ќе го апдејтовам и ќе кажам резултати после
   
 19. TheSpeedy

  TheSpeedy
  Intern

  279
  2
  4 Септември 2007
  Еве јас направив update на телефонот(w595) извадив мемориска , ставив друга сим картичка и сега чекам дали ќе се рестартира пак, дали ќе ги имам истите проблеми. Инаку надоградувањето траеше околу 5-10 минути,но за жал се изгубија контактите, програмките, сетинзите за нет и MMS што ги имав во мобилниот, па морав да ги инсталирам од почеток.
  Ќе пишам покасно ако овој фикс го средил мобилниот...
  позз.
   
 20. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  и јас утре, задутре ќе го апдејтирам и ќе ти кажам шо напрајв
   
 21. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Горе посочив дека претходно треба да се направи резервна копија од тие работи.Внимавајте понатаму
   
 22. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  како може на упдате да ти се избрише се хахахахахаха:LOL::LOL::LOL: ти случајно и да не си го форматирал?
   
 23. angel485mk

  angel485mk
  Gaining Experience

  267
  60
  26 Март 2008
  Машко
 24. TheSpeedy

  TheSpeedy
  Intern

  279
  2
  4 Септември 2007
  Не знам ама update-ов му дојде исто како формат или како флешување, нормално дека пред тоа извадив мемориска и сим, а ништо друго не чував во телефонот. Но можам да се пофалам дека веке 24 саата му се нема десено рестарт, дури слушам и музика на него сега не ми се деси ништо невообичаено. Топ е дури новиот фирмвер има и некој надградби на камера и други зезалици , флеш менито ми е побрзо од предходно. ТОП неам зборови повеќе супер што му направив UPDATE :bravo:
   
 25. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  е добро тогаш, јас очекував резултати да видам шојмаш напраено. Сега и јас ќе му напрам апдејт
   
Слични теми
 1. Stane
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,622
 2. gorgibutel
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,330
 3. ekonomist
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,483
 4. B^nDIT
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,600
Вчитување...

Сподели

Вчитување...