1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Проблеми со SE W910i

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од MusicFreak, 17 Јули 2009.

1. MusicFreak

MusicFreak
    Gaining Experience

915
    68
    18 Јуни 2009
    Имам проблем со SensMe софтверот. Ми вели:
    Ако не знајте шо е SensMe
    И друго нешо, некогаш од арно стоење ми се рестартира. Помош ве молам

ПС Препрајте го насловот од проблем во проблеми

2. TheSpeedy

TheSpeedy
    Intern

279
    2
    4 Септември 2007
    И кај мене истото сра*е со W595 се губи на моменти и ја снемува позадината, па после пак се враќа како што бил наместен пред тоа..
    A со Sens Me не сум пробал ништо, ќе пробам наредниве денови па ако знам ќе пишам.

3. MusicFreak

MusicFreak
    Gaining Experience

915
    68
    18 Јуни 2009
    Кај мене скроз се рестартира телефонот, не се менва само позадината

4. JunkieMKD

JunkieMKD
    Retro King

2,333
    1,002
    3 Декември 2008
    Машко
  5. TheSpeedy

TheSpeedy
    Intern

279
    2
    4 Септември 2007
    @MusicFreak
    Мислам дека тоа е баг некој и ова мобилниве се Made in Chinа, ми наликуваат на многу ефтина изработка(W595), a да и кај мене се рестартира тоталка. И тоа бара мрежи у сред 3 и 30 и знае да се приклучува самиот на нет, да се конектира,да си сурфа.. не знаеш шо се кинезиве ставиле внатре...

6. lifehacker

lifehacker
    Баниран/a

391
    16
    24 Јануари 2009
    Пробајте да го флешовате . Ако сакате помош пишете со програми , фримверјови и такви мити работи . Поззз:cool:

7. the.Escapist

the.Escapist
    Intern

266
    20
    21 Јануари 2009
    За SenseMe да работи, првин треба да се анализираат песните со Sony Ericsson Media Manager (сега наречен Media Go) па потоа да се префрлат на телефон.

А за тоа дека се рестартира без причина, тоа е софтверски bug кој никогаш не е поправен.

8. MusicFreak

MusicFreak
    Gaining Experience

915
    68
    18 Јуни 2009
    фала многу, сега ќе треба да го најдам УСБ-то негде низ куќа оти ми е потребно за да го инсталирам софтверот за РС. Јас мислев дека овој проблем е само кај мене т.е. на мојот телефон, не знаев дека на секој сони ериксон го има овај баг. Фала многу, сакав да му дам репутација на Џанкито но не можам, рачунај дека имаш добиено за овај пост

9. JunkieMKD

JunkieMKD
    Retro King

2,333
    1,002
    3 Декември 2008
    Машко
    MusicFreak уживај си.Тука сум за секој кој му треба помош. ;)

10. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    Никакво флешување направи update на софтверот од тука и би требало да се реши

11. MusicFreak

MusicFreak
    Gaining Experience

915
    68
    18 Јуни 2009
    Велиш дека ќе функционира?

12. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    Да,ако е до софтверот(што најверојатно е чим така ти прави)овој Update ќе го реши проблемот.Процесот е брз и едноставен и нема потреба да се плашиш нешто да се заебе(единствено да снема струја) но тоа е многу мала веројатност.

13. TheSpeedy

TheSpeedy
    Intern

279
    2
    4 Септември 2007
    A дали пак ќе ги изгубам програмите, игрите , сликите , контактите итн .. ако направам update ?

14. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    Нема :p

15. the.Escapist

the.Escapist
    Intern

266
    20
    21 Јануари 2009
    Значи, ако не знајте не кажвајте, го имав истиот телефон до пред 3 дена, и можда едно десет пати го преинсталирав софтверот а телефонот не престана да се рестартира. Додека не извадат нов firmware update за џабе е.

16. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    По препорачливо стави ги на мемориската и кога правиш апдејт извади ја,па кога завршиш може да ја вратиш
    Резултатите варираат,можеби кај тебе е друг проблем па резултатот е поинаков ако проблемот не се решил кај тебе тогаш не значи дека и кај другите нема да функционира.

P.S Damn Update the phone

17. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    Во литро крв се кладам дека нема ништо да му се избрише нека фура така немора да префрла све во мемориската позз

18. MusicFreak

MusicFreak
    Gaining Experience

915
    68
    18 Јуни 2009
    Добро де шоако ионака се ми е на мемориска, а за не е некој голем проблем да се извади

ЕДИТ: сега треба да побарам еден другар за да ми дај УСБ за телефоно, ќе го апдејтовам и ќе кажам резултати после

19. TheSpeedy

TheSpeedy
    Intern

279
    2
    4 Септември 2007
    Еве јас направив update на телефонот(w595) извадив мемориска , ставив друга сим картичка и сега чекам дали ќе се рестартира пак, дали ќе ги имам истите проблеми. Инаку надоградувањето траеше околу 5-10 минути,но за жал се изгубија контактите, програмките, сетинзите за нет и MMS што ги имав во мобилниот, па морав да ги инсталирам од почеток.
    Ќе пишам покасно ако овој фикс го средил мобилниот...
    позз.

20. MusicFreak

MusicFreak
    Gaining Experience

915
    68
    18 Јуни 2009
    и јас утре, задутре ќе го апдејтирам и ќе ти кажам шо напрајв

21. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    Горе посочив дека претходно треба да се направи резервна копија од тие работи.Внимавајте понатаму

22. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    како може на упдате да ти се избрише се хахахахахаха:LOL::LOL::LOL: ти случајно и да не си го форматирал?

23. angel485mk

angel485mk
    Gaining Experience

267
    60
    26 Март 2008
    Машко
  24. TheSpeedy

TheSpeedy
    Intern

279
    2
    4 Септември 2007
    Не знам ама update-ов му дојде исто како формат или како флешување, нормално дека пред тоа извадив мемориска и сим, а ништо друго не чував во телефонот. Но можам да се пофалам дека веке 24 саата му се нема десено рестарт, дури слушам и музика на него сега не ми се деси ништо невообичаено. Топ е дури новиот фирмвер има и некој надградби на камера и други зезалици , флеш менито ми е побрзо од предходно. ТОП неам зборови повеќе супер што му направив UPDATE :bravo:

25. MusicFreak

MusicFreak
    Gaining Experience

915
    68
    18 Јуни 2009
    е добро тогаш, јас очекував резултати да видам шојмаш напраено. Сега и јас ќе му напрам апдејт

Слични теми
  1. Stane
    Одговори:
    21
    Прегледи:
    2,609
  2. gorgibutel
    Одговори:
    14
    Прегледи:
    1,323
  3. ekonomist