• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблеми со Router RPC-IP2105

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Buzleski

Intern
12 септември 2008
86
1
Здраво деќки, имено како што нагласив во насловот имам проблеми со овој рутер. Рутеорт е обичен, нема нешто посебно на него за подесување или некои драстични промени во однос на другите рутери.
Но да ја започнам приказнава, имено овој рутер работеше беспрекорно до сега брзо но еве веќе 2 дена несака да работи, и тоа прво не работеше интернетот а сега несака да работи ни локалната мрежа, а згора на сето тоа не ме пушта да влезам во подесувањата, ми вели дека пасвордот и јузерот не се точни, а тие не се ни допрени (мислам сменети), иаку пасвордот и јузерот се QUEST. Знам дека овде некаде имаше и оставено страница за сите типови на рутери но сега неможам да ја најдам.
Ако некој може да ми помогни или да ми каже како да го ресетирам овој рутер на своите првобитни фабрички подесувања, па да ми дозволи да пробам понатаму.
Однапред фала на сите.
 

linksys

Баниран/a
14 март 2009
507
22
Pa Restartirajgo verovatno bi trebalo da ima opcija odzadi na ruterot kopce za resetrinaje, vidi ako nemozes da se snajdes ke barame nacin da ti pomogneme :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,679
Мислења
862,127
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно