• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problemi so Ram memorijata

  • Ја почнал/а темата
  • #1

n3tG0d

Intern
9 април 2007
116
1
Probav 3 distribucii i na site 3 mi jade max ram , imam 1GB a iskoristeni mi se 900 mb. da ne znae nekoj resenie na ova cudo???
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

n3tG0d

Intern
9 април 2007
116
1
rabotat samo odredeni servisi. inace imam swap 1 GB.
mn jade koa ke podignam firefox i tuka se ukocuva.
 

DF-1

Intern
13 септември 2007
98
2
Јас мислам да прашаш на некој од стручните форуми за линукс ... веднаш ќе ти одговорат... не знам администраторите дали дозволуваат да поставам линк ... чекам одговор, админи
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Јас мислам да прашаш на некој од стручните форуми за линукс ... веднаш ќе ти одговорат... не знам администраторите дали дозволуваат да поставам линк ... чекам одговор, админи
Слободно... до утре ќе ги објавиме новите правила и услови кои дозволуваат линкање до други форуми.

Така беше решено по голема дискусија меѓу админ тимот.
 

DF-1

Intern
13 септември 2007
98
2
http://www.linuxforums.org/forum

избери си ја дистрибуцијата и остави ги стручњаците да одговорат ... Овие луѓе се платени за да одговараат на прашања за Линукс - мудар потег на Open Source заедницата
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,038
Членови
30,032
Најнов член
musicenthusiast
На врв Дно