• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

"Проблеми" со OnNet

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,021
471
delicon.mk
Доколку сте корисник на WADSL од OnNet, тестирајте си ја брзината тука. Ќе приметите нешто изненадувачки.

Кај мене го покажа ова:
Вашата моментална брзина е: 2.47 Mbps што значи дека може да симнувате со 315.63 KB/sec.
Изгледа имаат некакви проблеми во OnNet, но какви-такви добри се за нас. :))

(или пак го "појачале" интернетот) :LOL:
 
D

DimitarMK

Гостин
Вашата моментална брзина е:

1.97 Mbps

што значи дека може да симнувате со 252.5 KB/sec. од нашите сервери.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,021
471
delicon.mk
Вашата моментална брзина е:

499.90kbps

што значи дека може да симнувате со 62.49 KB/sec. од нашите сервери.

:ha:
Ги истроши 10/15 GB?

Ако не се истрошени мислам дека ова не функционира.
 

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Со усер на кој е потрошен лимитот од 10гб:

Вашата моментална брзина е: 5.30kbps
што значи дека може да симнувате со 0.66 KB/sec. од нашите сервери.

Тоа првото беше со усер на кој не е потрошен лимит.

Мислам дека имаше коментар у некоја тема дека, од време на време се пореметува брзината на вадсл и се враќа у нормала после кратко време.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Вашата моментална брзина е:
33.20kbps
[SIZE=-0]што значи дека може да симнувате со 4.15 KB/sec. од нашите сервери.
Мене ми се истрошени и го добивам ова...

[/SIZE]
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Jas gi istrosiv 15 GB...

Вашата моментална брзина е:

31.10kbps

што значи дека може да симнувате со 3.89 KB/sec. од нашите сервери.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Јас не би го зел http://speedtest.on.net.mk како "меродавен" мерач.. Особено ако сте на Он!Нет..

А според сликичките од speedtest.net на Delicon, очигледно брзината е многу нестабилна

(Иначе, добар upload)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,426
1,182
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
А според сликичките од speedtest.net на Delicon, очигледно брзината е многу нестабилна

(Иначе, добар upload)
Нестабилна!!! Катастрофа е. Нон стоп паѓат. Спуштав некои работи поголеми и после DISCONECT пак наново. Не помагаат ни download menager (you are IP changed). 20 дена ништо не се менува. Ако не се среди идниов месец ЧАО ОН.НЕТ - никогаш повеќе.
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Вашата моментална брзина е:

1.30 Mbps

што значи дека може да симнувате со 165.84 KB/sec. од нашите сервери.

Ова е само за серверот на ОнНет, баш проверив и добивам пикови до 260КБ ама ова е само за нивниот сајт и моментално е 1:30 по полноќ
 
M

Mr.Alien

Гостин
2,56 Mbps.
Download-ирав пре малку фајл, и ме зачуди колку бргу се симнати речиси 10 МВ. Кога, просечната брзина на прозорчето за download покажува толку и толку МВ се симнати за не се сеќавам колку време со брзина од 308 KB/s.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #18

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,021
471
delicon.mk
Добра е брзината, само незнам до кога ќе остане ваква. :chudenje:
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Вашата моментална брзина е:
382.50kbps
што значи дека може да симнувате со 47.81 KB/sec. од нашите сервери.

:taz: Апаши бе... на овие не им доаѓа паметот... абе локални провајдери подобро работат од нив... срамота
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно