1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

problemi so On.net

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од metoskopje, 4 Март 2008.

 1. metoskopje

  metoskopje
  Intern

  2
  0
  4 Март 2008
  Imam problem so On.net
  nemozam da vmrezam dva kompjutera
  probuvam so Ruter Giga fast i ne biva
  So ruter Rolini i ne biva
  se javuvam vo on net mi velat ne mi cini ruterot
  Dali se majtapat ili vistina e toa
  imam internet 3-4 saaTI PA nemam 5 saati pa pak imam nekolku saati pa pak nemam
  i taka cela nedela
  ima li spas od ova
   
 2. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  Врз основа на штурите податоци кои ги наведе, прва опција е да не чини рутерот.
  Дали со него оди инсталациско ЦД? Мојот D-Link DIR-100 има, со апликација кој треба да се стартува на барем еден од компјутерите и да се мине низ истата, после тоа се е готово.
  Секако, имаш и упатство за рутерот, погледни го и види со какви се опции располага.
  Како што беше наведено во една тема на форумов, за кратенки - RTFM:
  Read The Fuckin' Manual.
  Ако продолжат пробемите, закачи го упатството како attachment или наведи го моделот на рутерот, па да помогнеме.
   
 3. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Како ги вмрежуваш? Се гледаат ли еден со друг? Што ИП адреси имаш наместено, статички или динамички? Како ти е наместена PPPoE конекцијата на рутерот? Биди малце по детален и сум сигурен дека ќе има многу повеќе одговори.
   
 4. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  288
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
  abe i 1000000000 ruteri da probas pak isto ke ti bide, no.net se sranje
   
 5. metoskopje

  metoskopje
  Intern

  2
  0
  4 Март 2008
  modelite se gigafast edniot ruter i rolini drugiot
  ma probav sve zivo
  ke se konektira dva tri saata i posle nisto tikvi
  potoa pak taka
   
 6. wingman2083

  wingman2083
  Intern

  23
  0
  27 oктомври 2007
Слични теми
 1. JacKass
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,111
 2. cinderella
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,427
 3. Boge
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  764
 4. StabiKaa
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,293
 5. nikola_bb
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,071
Вчитување...

Сподели

Вчитување...