1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

проблеми со мсн.

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од gorgibutel, 2 oктомври 2009.

 1. gorgibutel

  gorgibutel
  Intern

  48
  0
  28 Јули 2009
  a newer version is aviable.You must install the newеr version in order to continue.Would you like to do this now?

  yes

  no

  И напраив апдејт и пак ми се појавува проблемов.Ако знае некој како да го решам или да ми даде најнова верзија од мсн.фала поздрав.
   
 2. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
 3. gorgibutel

  gorgibutel
  Intern

  48
  0
  28 Јули 2009
  Пробав ги инсталирав сите мозни,но пак ми го појавува тоа..ако има усте некој нацин писете.
   
 4. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Избриши го, изчисти ги регистрите со CCleaner и потоа симни го од download.live.com
   
 5. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  А кое мнс пробуваш да го инсталираш ова?
   
 6. gorgibutel

  gorgibutel
  Intern

  48
  0
  28 Јули 2009
  напраив како со ми каза,сеа не ми се појавува тоа,но при конектиранје се укоцува т.е не ме логира:chudenje:
   
 7. gorgibutel

  gorgibutel
  Intern

  48
  0
  28 Јули 2009
  да да од оваа страна го симнав и инсталирав.
   
 8. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Нејке да те логира ти покажува еррор? ако е тоа бриши го мсн-то, инсталирај ги тие програмите што ти ги кажав и после пак инсталирај го ова истиот проблем го имав и јас и вака го решив позз
   
 9. gorgibutel

  gorgibutel
  Intern

  48
  0
  28 Јули 2009
  не ми показува ерор,туку само ми се укоцува цело мсн пред да ме логира.Али ипак фала кје пробам па кје ти казам.
   
 10. gorgibutel

  gorgibutel
  Intern

  48
  0
  28 Јули 2009
  Пробав да ги инсталирам,но пола од апдејтите не ми ги факја и ми дава порака од типот: update.exe is not valid 32 application ili the version of this update is not aviable for this version of windows.

  inaku imam windows last xp srevis pack 2,da ne mi prai problemi zaradi windowsot ?
   
 11. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,070
  3 Декември 2008
  Машко
  Па тоа што ти дава update.exe is not valid 32 application е поради тоа што:

  Фајлот е оштетен.
  Фајлот не е дизајниран за таа верзија на Windows.
  Фајлот е вирус,црв или malware.
  Некомпатибилност.

  Поради Windows-от ти е пошто само ти кажува “the version of this update is not aviable for this version of windows’’.
   
 12. gorgibutel

  gorgibutel
  Intern

  48
  0
  28 Јули 2009
  И сега постои ли некое мозно ресение за проблемов ?:)
   
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,030
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Можеби е малце глуп одговорот,ама истиов проблем се реши кај другар со гасење на компјутерот.Утре дента кога го уклучи мсн-от си се пушти сам.:)
  Така да пробај одмори го и така е веќе касно па ќе видиш утре....
   
 14. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,070
  3 Декември 2008
  Машко
  Па...да,да си земеш асален Windows и да немаш повеке вакви проблеми.:)
  fatal1ty_ ако е така би требало еден рестарт да направи.Чудно решение во секој случај нека проба.
   
 15. gorgibutel

  gorgibutel
  Intern

  48
  0
  28 Јули 2009
  Ај кје го пробам усте тоа,ако не кје инсталирам нов.Само кај другарце со истиов виндовс нема ниакви проблеми со мснто:zbunet3: Сепак фала децки на понудената помос.поздрав
   
Слични теми
 1. Romanticen
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  907
 2. HijackHacker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,123
 3. ekonomist
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,485
 4. B^nDIT
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,604
 5. Sukhoi
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,649
Вчитување...

Сподели

Вчитување...