• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблеми со мрежна карта

  • Ја почнал/а темата
  • #1

goblin

Intern
11 септември 2007
25
0
vaka ... se raboti za u net kafe .. od mreznata nonstop davase network cable unpluged .. pa se sreduva samo i za nekoj sekund pa istoto.. non stop taka pravi ... probav so druga mrezna pak istoto .. go premestuvam pcto so drug pc .. toj raboti kao so trebe ...probuvav drajveri razlicni verzii ... probuvav drugi mrezni karti .. i use so ne .... isto si e .. :)
da kupuvam nova karta ili ima nekoja druga zezancija ?
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
5

Ако си во можност, би ти препорачал да му лупнеш еден формат на брзника. Ако не, избриши секакви драјвери за мрежната, и симни ги најновите од нет.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Не ти е добар кабелот, пробај со друг кабел од свич/хаб/рутер до компјутерот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

goblin

Intern
11 септември 2007
25
0
утре иде на формат .. ке виде он само да се отспиам ја .. :D

бтв... тенкју
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

goblin

Intern
11 септември 2007
25
0
e vaka .. znaci site moguci kombinacii gi probav ... format .. probav drug kabel i druga mrezna ... i pak istoto go pravi no ne tolku cesto ...
mozno li e da e do maticna, bios, slotot ?
 

kirocone

Intern
18 јануари 2008
29
2
А да пробаш друга матична?? :p

Види пробај на друг ISA конектор (ако не ти се сите зафатени).
Само тоа остана...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

goblin

Intern
11 септември 2007
25
0
taa kartica od toj PC so pravi problemi ja probav na drug raboti OK ... znaci edino ostanuva neso maticnata da e zeznata :D
 

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
Доколку мрежната картица ти оди на PCI слот, може слотот да е зафркнат, а истотака можно е и да не ти е наместена мрежната како што треба.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,063
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно