• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблеми со камера на лаптоп

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Thomass

Intern
26 јули 2017
40
2
Здраво дечки..
Се појави проблем со камерата на лаптопот за време на видео call одеднаш се затемни и соговорникот гледаше како да имам пуштено пригушено светло (или поарно кажано, свеќа) во собата. Што можи да е проблемови и како да се реши?
Лаптоп: acer
ОС: виндоус 10
 
18 септември 2020
27
17
Однесете го најдобро на сервис, треба изгледа да се замени камерата со нова. Кинескиве лаптопи зависи кој како ти се погодил, јас лично користам Леново лаптоп главно за учење и никогаш не сум имал проблеми ни со камера ни со микрофон. Исто така можи да е и некој вирус навлезен во системот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,778
Мислења
850,348
Членови
29,473
Најнов член
Hokii
На врв Дно